کد خبر: 101004934
تاریخ انتشار: شنبه 19 فروردين 1396
خانه » سایت های خبری » فاطر 24 » رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی شهرستان طبق ماده 47 قانون از تاریخ 17 فروردین تا 23 فروردین ماه به مدت یک هفته انجام می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
عباس حسن خانی گفت

به گزارش چی 24 به نقل از فاطر 24:

به گزارش فاطر 24 ؛ عباس حسن خانی اظهار داشت: با توجه به آغاز فرایند رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، کار بررسی صلاحیت داوطلبان درهیات اجرایی شهر ارومیه از عصر امروز  (17 فروردین) در حال اجراست.

وی با اعلام اینکه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی شهرستان طبق ماده 47 قانون از تاریخ 17 فروردین تا 23 فروردین ماه به مدت یک هفته انجام می شود، افزود: ظرف یک هفته هیات اجرایی صلاحیت داوطلبان شوراها را بررسی و نتایج را به هیات نظارت اعلام می کند.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: مطابق قانون بعد از پایان فرآیند ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها، مراجع چهارگانه ده روز فرصت داشته اند تا جواب استعلامات خود را به فرمانداری ارسال نمایند تا بعد از این مدت براساس ماده 47 قانون انتخابات شوراهای اسلامی روند بررسی صلاحیت نامزدها در هیأت اجرایی آغاز شود.

حسن خانی بر رعایت اصل بی طرفی و توجه به مر قانون در بررسی صلاحیت داوطلبان تأکید کرده و گفت: براساس کلیات برنامه زمان ‌بندی انتخابات پنجمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا، اعضای هیأت‌ اجرایی موظفند بیست و چهارم فروردین صورت جلسه بررسی صلاحیت ها را به هیأت‌های نظارت شهرستان ارسال نمایند تا مراحل بعدی بررسی صلاحیت‌ها انجام پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: هیات نظارت شهرستان اول اردیبهشت ماه نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان را به هیات اجرایی اعلام می کند تا فرمانداری نیز دوم اردیبهشت ماه نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را به داوطلبان اعلام کند.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.


انتهای پیام / چ

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین