کد خبر: 101344224
تاریخ انتشار: دوشنبه 21 فروردين 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » پژمانفر: افزایش قبوض گاز خراسان رضوی غیرکارشناسانه و بدون مصوبه بوده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

افزایش بهای گاز کار غیر کارشناسانه ای بوده و از وزیر انتظار داشتیم مستنداتی ارائه دهد، وزیر عذرخواهی کرد اما کافی نیست و مبالغ باید به مردم برگردانده شود، همچنین ضوابط اقتضا می کند با مسئولانی که کوتاهی کرده اند برخورد قانونی انجام شود.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:

به گزارش «قاصدنیوز»، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در گفت‌وگویی در رابطه با گرانی اخیر بهای گاز  مصرفی در استان خراسان رضوی گفت: وظیفه حاکمیت این است که خدماتی را به مردم ارائه دهد و روال ثابتی وجود دارد که هر سال در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی می‌شود و بر اساس خدمات با توجه به شرایطی که در مناطق مختلف کشور وجود دارد هزینه‌ها متفاوت است مثلاً در بخش‌های سردسیری هزینه گاز کمتر محاسبه می‌شود و برای مناطق گرم بیشتر است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه مدل متعارف است و مردم باید بتوانند هزینه آن را بدهند، گفت: در تقسیم‌بندی اقلیم‌ها، کشور چهار اقلیم دارد و هزینه گاز و برق در نقاط مختلف متفاوت است اما به تازگی تغییری در قبوض گاز رخ داده که مصوبه‌ای ندارد و براساس مکاتبه صورت گرفته با شرکت گاز مستندات لازم ارائه نشد اما مجموعه اقلیم شناسی اعلام کرده اقلیم مشهد تغییری نکرده است.

 

وی افزود: افزایش بهای گاز کار غیر کارشناسانه‌ای بوده و از وزیر انتظار داشتیم مستنداتی ارائه دهد، وزیر عذرخواهی کرد اما کافی نیست و مبالغ باید به مردم برگردانده شود، همچنین ضوابط اقتضا می‌کند با مسئولانی که کوتاهی کرده‌اند برخورد قانونی انجام شود.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبالغ زائد باید به مردم استرداد شود، خاطرنشان کرد: موضوع گرانی بهای گاز در کمیسیون انرژی و اصل 90 ‌مطرح شده و قانون شکنی از طرف مردم اشتباه است اما از طرف دستگاه‌ها بسیار بدتر است.

 

پژمانفر ادامه داد: تلاش کردیم قبض بعدی گاز کمی با تاخیر به دست مردم برسد و اصلاحات انجام شود اما ممکن نشد ولی مردم مطمئن باشند پول‌هایشان نزد شرکت گاز امانت است و قطعاً برگردانده می‌شود و اینکه مجموعه‌ای مانند اقلیم‌شناسی زیرسئوال برده شود اشتباه است زیرا خدمات بسیار علمی در سطح منطقه ارائه می‌دهند و بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها بر اساس اعلام اقلیم شناسی است.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع گاز ابهامات دیگری نیز دارد، عنوان کرد: اینکه مردم حس کنند دولت به ناحق دست در جیبشان می‌کند صحیح نیست و باید رسما اعلام شود اشتباه صورت گرفته و مبالغ برگردانده شود.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین تخلف دیگری نیز وجود دارد و آن این است که فصل سرما تعریف شده و در بعضی مناطق شش ماه و دیگر مناطق پنج ماه است اما در قبض گاز مشاهده می‌شود فصل سرما چهار ماه است و این تخلف بزرگی است که در کمیسیون اصل 90 پیگیر آن هستیم و محاسبه کنتورها در زمان تغییر فصل باید صورت بگیرد تا دقیق باشد.

 

منبع: تسنیم

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین