کد خبر: 102810857
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 فروردين 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » بزرگترین کارخانه دوچرخه سازی خاورمیانه ورشکست شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کارخانه دوچرخه سازی آساک قوچان که یکی از بزرگترین کارخانه های دوچرخه سازی در خاورمیانه محسوب می شد، رسماً تعطیل شد.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
بزرگترین کارخانه دوچرخه‌سازی خاورمیانه ورشکست شد

به گزارش «قاصدنیوز»، کارخانه دوچرخه سازی آساک قوچان که یکی از بزرگترین کارخانه‌های دوچرخه سازی در خاورمیانه محسوب می‌شود و محل ایجاد اشتغال برای بسیاری از هم وطنانمان در این منطقه به شمار می‌آمد رسماً تعطیل شد.

 

مجتمع صنعتی دوچرخه سازی قوچان با نام تجاری ”آساک دوچرخ” در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در سال ۱۳۶۲ طرح‌ریزی و در ۲۲ مهرماه ۱۳۷۷ با ظرفیت تولیدی ۳۰۰ هزار دستگاه دوچرخه در سال به بهره برداری رسید. اما در نهایت مشکلاتش به دلیل رکود کنونی و همچنین بی تدبیری مدیران و مسئولان آن به اوج خود رسید و این کارخانه را به پایان خط 20 ساله خود رساند.

 

یونس ضیائی، رئیس شورای کارگری مجتمع دوچرخه سازی قوچان در رابطه با تعطیلی این کارخانه گفته است که این کارخانه طبق نامه مالک کارخانه از تاریخ 12 اسفند ماه 95 رسماً تعطیل و 40 کارگر باقی مانده در این واحد تولیدی نیز رسماً بیکار شدند.

 

او به عدم پرداخت حقوق و معوقات کارگران توسط کارفرما اشاره کرده و بیان داشته که حقوق کارگران این کارخانه 22 ماه پرداخت نشده، همچنین 25 ماه بیمه واریز نشده و طی سه سال اخیر هیچگونه پاداش و عیدی نیز به کارگران پرداخت نشده است.

 

یکی از شهروندان قوچانی نیز در رابطه با تعطیلی این کارخانه گفته نزدیک انتخابات مجلس سال 94 بود که برخی از مسئولان به دلیل تبلیغات بیان کردند که چرخ کارخانه دوچرخه سازی آساک دوباره خواهد چرخید و این تبیلغات در بسیاری از رسانه‌ها نیز منتشر شد اما بعد از انتخابات هم هیچ تغییری صورت نگرفت. وی ادامه داده است که وامی گرفتند تا معوقات کارگران پرداخت شود اما تنها بخش کوچکی از وام گرفته شده نیز به کارگران پرداخت شد.

 

به گفته بسیاری از شهروندان قوچانی این روزها دوچرخه‌های ساخت چین و تایوان است که در بازار جایگزین دوچرخه‌های آساک شده و این در حالی است که تا پیش از بسته شدن این کارخانه، هیچ یک از فروشگاه‌های منطقه تمایلی برای فروش دوچرخه‌های وارداتی نداشتند.

منبع: نسیم

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین