کد خبر: 103763705
تاریخ انتشار: شنبه 02 ارديبهشت 1396
خانه » حواشی » عرفان » رونمایی از مجله رایحه ویژه بزرگداشت حضرت  استاد نصاریان در حاشیه مسابقات بین المللی قرآن کریم  
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از عرفان:

 به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی دارالعرفان در حاشیه برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران  از نشریه رایحه، ویژه‌ نامه بزرگداشت و تجلیل از بیش از نیم قرن تلاش قرآنی و علمی حضرت استاد انصاریان که به همت خبرگزاری ایکنا  تحت عنوان "آشنای نا آشنا" تهیه شده است رونمایی شد.

سردبیر نشریه رایحه علت نام گذاری این شماره از مجله با عنوان آشنای نا آشنا را به جهت نام آشنا بودن حضرت استاد انصاریان در زمینه تبلیغ و نا آشنا بودن و عدم اطلاع برخی نسبت به فعالیت های مختلف قرآنی و علمی ایشان از جمله تألیفات در موضوعات متنوع علوم اسلامی و ترجمه و تفسیر قرآن کریم و تحقیق و تدریس در حوزه علمیه ذکر نموده و بیان داشت: خبرگزاری ایکنا درصدد برآمد تا با انتشار این شماره از رایحه علاوه بر تجلیل از این قرآن پژوه ارجمند و استاد فرزانه در علوم حوزوی در راستای رفع مهجوریت از ساحت قرآن و چهره های قرآنی، اقدام کند.

از جمله مواردی که در این شماره از نشریه رایحه ایکنا در راستای تبیین شخصیت برجسته قرآنی و علمی استاد حسین انصاریان تدوین شده است، می‌توان به  بررسی کارشناسان پیرامون  آثار و تألیفات استاد از جمله تفسیر حکیم، ترجمه قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، اصول کافی، شرح و تفسیر صحیفه سجادیه و مصباح الشریعه "عرفان اسلامی" و بررسی آثار حضور استاد در عرصه بین الملل، بررسی سبک و سیره فردی و خانوادگی و ادوار مختلف تحصیل و تدریس و تبلیغ و موضوعات متنوع دیگر اشاره نمود.

همچنین خوانندگان  نشریه شماره ۱۲۸ رایحه با  دقت‌های عمیق فقهی در تفسیر آیات الاحکام و طرح عرفان نظری بر مبانی اندیشه اهل بیت(ع) توسط استاد انصاریان و نیز خاطرات شیرین و آرزوهای برآورده نشده استاد آشنا خواهند شد.

در این نشریه علاوه بر گفت‌ وگو با حضرت استاد انصاریان، با شخصیت‌های برجسته‌ای نظیر آیت الله حسینی بوشهری، آیت الله علوی بروجردی، آیت الله نیازی ، آیت الله ابن الرضا، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی،  حجت الاسلام و المسلمین مبلغی، دکتر احمد احمدی، حجت الاسلام و المسلمین علوی تهرانی، حجت الاسلام و المسلمین فلاح زاده و... در مورد وجوه مختلف شخصیت علمی و برجسته ایشان گفت‌ وگو شده است.


منبع : پایگاه عرفان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین