کد خبر: 103814898
تاریخ انتشار: شنبه 02 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » بودجه احداث باغ موزه دفاع مقدس با مشارکت شهرداری تامین شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه بودجه احداث باغ موزه دفاع مقدس با مشارکت شهرداری مشهد تامین می شود گفت: قرار است، اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، قطعه زمینی ارزشمند را به شهرداری مشهد واگذار کند و از محل ارزش افزوده حاصل از فروش زمین با پروانه ساختمانی آن، اعتبارات موردنیاز تامین شود.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
به گزارش «قاصدنیوز»، محمدکمال سرویها با اشاره به اینکه بودجه احداث باغ موزه دفاع مقدس با مشارکت شهرداری مشهد تأمین شد گفت: قرار است، اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، قطعه زمینی ارزشمند را به شهرداری مشهد واگذار کند و از محل ارزش افزوده حاصل از فروش زمین با پروانه ساختمانی آن، اعتبارات موردنیاز تامین شود.
 

 

وی اظهار داشت: در دوره چهارم شورای شهر، با وجود اینکه چند قطعه زمین به عنوان گزینه‌های مختلف پیش‌بینی شده بود، بهترین زمین را در مجموعه کوهسنگی انتخاب کرده و به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس واگذار کردیم.

 

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به روند ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس افزود: مراحل این پروژه کند شده، اما هیأت امنای باغ‌موزه فعال است و همه تلاش می‌کنند که ساخت باغ‌موزه سرعت خوبی پیدا کند.

 

سرویها ادامه داد: مشاور، مطالعات پروژه  مذکور را انجام داده و براساس برآوردهای صورت‌گرفته، حدود ٧٠ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت باغ‌موزه دفاع مقدس خراسان رضوی نیاز است که مقرر شده، اعتبارات اولیه از طریق سپاه پاسداران، ارتش، استانداری، شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی تامین شود.

 

وی با بیان اینکه مراحل اولیه پروژه باغ‌موزه دفاع مقدس از محل اعتبارات نهادهای مختلف اجرایی می‌شود، متذکر شد: برای تامین مابقی اعتبارات موردنیاز پروژه و تکمیل باغ‌موزه، تصمیماتی در هیأت امنا گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: واگذاری قطعه زمین مذکور از اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی از طریق وزیر راه و شهرسازی در حال پیگیری است، با این حال، امیدواریم دولت حمایت کند که شاهد به نتیجه رسیدن این اقدامات باشیم.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین