کد خبر: 104578019
تاریخ انتشار: چهارشنبه 06 ارديبهشت 1396
خانه » حواشی » ایمنا » رونمایی از شناسنامه محلات اصفهان در 16 جلد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر اجرایی رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان اصفهان خبر داد:

مدیر اجرایی رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان اصفهان گفت: یکی از اولین محصولات رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان در قالب ۱۶ جلد برای محلات مختلف شهری رونمایی می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از ایمنا:
رونمایی از شناسنامه محلات اصفهان در 16 جلد
 
به گزارش ایمنا، مصطفی نباتی‌نژاد با اشاره به راه‌اندازی رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان اصفهان اظهار کرد: دبیرخانه اجرایی رصدخانه فرهنگی شهر شهرداری است که با مشارکت همه دستگاه‌های فرهنگی سطح استان پنجشنبه ۷ اردیبهشت آغاز به کار می کند.
 وی با اشاره به اینکه مأموریت این نهاد مطالعه بر روی مؤلفه‌های اولویت‌دار حوزه فرهنگ است؛ افزود: یکی از اولین محصولات رصدخانه یک شناسنامه در قالب ۱۶ جلد است که برای محلات مختلف شهری آماده شده و اطلاعاتی اعم از فضاها و مراکز فرهنگی ورزشی توصیف و ترسیم شده و در کنار آن اطلاعات نگرش‌سنجی که می‌توان از پژوهش‌های قابل اتکا به دست آورد، در آن قرار دارد.
مدیر اجرایی رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه هر کدام از این مجلدها مربوط به یکی از مناطق شهرداری اصفهان است، ادامه داد: هدف از آماده‌سازی این شناسنامه کمک به برنامه‌ریزی‌های ما است، در واقع این شناسنامه تصمیم گیری‌های مبتنی بر داده و اطلاعات را محقق می‌سازد و کمک می‌کند اگر نیاز به برنامه‌ریزی بودجه باشد بتوان مبتنی بر نیازها برنامه‌ریزی کرد.
وی درباره مصوبات نخستین جلسه رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان اصفهان عنوان کرد: مجموعه شورای برنامه‌ریزی رصدخانه براساس شیوه‌نامه موجود، امکان اضافه کردن دستگاه‌ها را ندارد که در این جلسه قرار شد تعدادی از دستگاه‌ها به شورای سیاست‌گذاری رصدخانه فرهنگی اجتماعی استان پیشنهاد و افزوده شود؛ ضمن اینکه درباره افزودن ۲ شخص حقیقی به این شورا، قرار شد اسامی و پیشنهادات به ریاست شورای برنامه‌ریزی استان ارسال شود و نهایتاً جمع‌بندی آن به منظور ابلاغ به استحضار ریاست شورای فرهنگی عمومی استان ارسال شود.
نباتی‌نژاد با اشاره به نقش سازمان میراث فرهنگی در این رصدخانه خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی به عنوان یکی از ابعاد هویتی در حوزه فرهنگ است که باید دقیقاً مورد رصد و پایش قرار بگیرد و طبیعتاً باید یک گفت‌وگوی اولیه با حوزه متولی آن صورت گیرد که اگر مصوب تأیید شود قطعاً متولی مربوطه به شورای برنامه‌ریزی رصدخانه افزوده خواهند شد و ما مأموریت دیدبانی در فضای میراث فرهنگی را نیز از وظایف محوری خود خواهیم داشت.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین