کد خبر: 104626431
تاریخ انتشار: چهارشنبه 06 ارديبهشت 1396
خانه » حواشی » عرفان » استاد انصاریان: لزوم پیوند حیات و ممات امت اسلامی با قرآن مجید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از عرفان:

در سی وچهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن مجید از پنج دهه فعالیت های قرآنی استاد انصاریان تجلیل شد.

ایشان در این مراسم، حیات امت اسلامی را در گرو بازگشت وعمل به آموزه های قرآن مجید دانستند و دوری از فرهنگ قرآن را خسارتی بزرگ برای حیات امت اسلامی دانستند.

ایشان با اشاره به آیه 24 سوره انفال دعوت عمومی و پاسخ به استجابت خداوند به حیات معنوی را مورد اشاره قرار دادند و سه مرحله قرائت، تلاوت و عمل را در استجابت به  این دعوت بسیار مهم و راهگشا دانستند.

استاد انصاریان قرائت حداقل بیست آیه از قرآن را در هر روز برای مبتدئین وحداقل پنجاه آیه را در جهت انس با قرآن بسیار مهم و مداومت بر این امر باعث حس و لمس نور الهی در زندگی فردی دانستند.

این مفسر قرآن، تلاوت قرآن را مرحله بعدی از  استجابت  به دعوت الهی در حیات دانستند و افزودند: هنگامی که تلاوت قرآن با عمل وخلوص نیت همراه شود قرآن بر مشرق جان انسان طلوع می کند و انسان حیات حقیقی را درک خواهد کرد.

مهمان ویژه سی وچهارمین مسابقات بین المللی قرآن با اشاره به حدیثی از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام زیباترین سخن ورساترین موعظه وشفای جان و روح انسان از امراض قلبی وروحی را  در عمل به آموزه های قرآن دانستند.

مترجم قرآن  کریم و نویسنده تفسیر حکیم افزود: همانگونه که با آمدن فصل بهار زمین و زمان رنگ و طرح تحول وطراوات به خود می گیرد، با عمل به آموزه های قرآن، انسان ها نسیم خوش بهار قرآن را در زندگی خود لمس می کنند واین همان تفسیر سخنان مولای متقیان است که قرآن ربیع القلوب است.

ایشان توجه به قرآن در این زمانه که هجوم به ارزش ها  بسیار شده و فساد  زمین وآسمان فراگرفته را ضروری دانستند و افزودند: مهم ترین وظیفه والدین جهت حفظ نسل آینده از مفاسد فراوان اهتمام جدی به قرآن است.

در پایان حجه الاسلام والمسلمین محمدی ریاست محترم سازمان اوقاف وامور خیریه ضمن  رونمایی از نشریه ویژه رایحه (منتشر شده توسط خبرگزاری ایکنا تحت عنوان "آشنای نا آشنا" جهت تجلیل از حضرت استاد انصاریان) از پنج دهه فعالیت های قرآنی معظم له  تجلیل کرد.


منبع : پایگاه عرفان

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین