کد خبر: 107405985
تاریخ انتشار: چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » کارناوال تی شرت پوشان مخالف دولت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
وزیر اطلاعات از یک پروژه جدید انتخاباتی علیه دولت پرده برداشت

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات روز گذشته درحاشیه جلسه هیأت دولت درباره پروژه مخالفان دولت درباره تی‌شرت‌های تبلیغاتی و ایجاد درگیری ساختگی گفت: قرار بود افرادی در شمال شهر تهران این تی‌شرت‌ها را بپوشند و عده دیگری را آنها درگیر شوند. بعد با استفاده از پوشش رسانه‎ای جنجال ایجادشده را به هواداران دولت نسبت بدهند.

به گزارش شهروند، وزیر اطلاعات درمورد ماجرای تی‌شرت‌های تبلیغاتی گفت: من در صحبتی که اخیرا دربرنامه تیتر امشب شبکه خبر داشتم، مخصوصا به این مسأله اشاره کردم تا این پروژه فتنه‌آمیز را بسوزانم و از آن جلوگیری کنم. همکاران ما متوجه شدند چند‌هزار تی‌شرت تولید شده که چهارنمونه آن کشف و ضبط‌شده است. دریک نمونه سه خداحافظ نوشته شده و داخل آن نوشته شده دولت حرف، در یک نمونه هم نوشته شده چهار‌سال رکود و بیکاری، یک نمونه هم به انگلیسی روی آن نوشته شده بود؛ «من به روحانی رأی نمی‌دهم».

علوی گفت: برنامه این بود افرادی بروند اینها را درمناطق شمالی تهران بپوشند و بعد با هماهنگی خودشان تعدادی از افراد به‌عنوان موافقان وارد عمل شوند و افرادی را تحت عنوان موافق دولت وادار به برخورد با اینها کنند و امکاناتی هم در رابطه با تصویربرداری مهیا کرده بودند تا از این صحنه درگیری فیلم بگیرند و بعد درفضای مجازی مطرح کنند که مدافعان دولت با مخالفان آن درگیر شدند و از اینها برای اهداف سیاسی خود استفاده کنند.

وزیر اطلاعات با بیان این‌که من تنها درجهت حفظ امنیت انتخابات این مسأله را مطرح کردم، تصریح کرد: کسانی که برای این پروژه سرمایه کرده بودند، وقتی دیدند برنامه‌ریزی‌شان سوخته است، آمدند فرار به جلو کردند و دربرخی موارد عنوان کردند این کار را طرفداران دولت می‌خواستند انجام دهند.

سیدمحمودعلوی درخصوص خبر منتشرشده دربرخی از رسانه‌ها مبنی بر بازداشت برخی معدن‌چیان معدن آزادشهر گفت: چه کسی بازداشت کرده است؟ وزارت اطلاعات که بازداشت نمی‌کند. حتی یک نفر درمعدن گلستان نه ازخانواده‌ها و نه از کارگران بازداشت نشده است.

او گفت: این مطلب از اساس دروغ است و من تعجب می‌کنم که چرا افرادی برای اهداف سیاسی متوسل به دروغ می‌شوند و حتی اعلامیه‌ای را منتسب به آیت‌الله نورمفیدی منتشر کرده بودند که ایشان اعتراض کردند و ما با ایشان تماس گرفتیم، گفتند؛ این اطلاعیه را نداده‌اند.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: دستگیرشدن و بازداشت افراد در ارتباط با معدن گلستان دروغ محض است که متاسفانه افرادی با بی‌تقوایی درجهت اهداف سیاسی به آن می‌پردازند.

علوی اضافه کرد: دربرخی ازمراسم‌های بعضی از کاندیداها، حضور افرادی را دیدیم که یک نمونه از این تی‌شرت‌ها پوشیده بودند و مشغول کارکردن روی این مسأله هستیم. در تلویزیون هم پیامم به کسانی که این قبیل کارها را می‌کنند، این بود که سلامت، وحدت، انسجام و امنیت جامعه مهمتر از اهداف سیاسی است.

او با بیان این‌که نتیجه انتخابات هرچه باشد، رأی مردم محترم است، خاطرنشان کرد: این‌که بخواهیم رأی مردم را با دروغ، جعل، تزویر و حرکات خلاف امنیتی به نفع منافع سیاسی که خودمان دنبال می‌کنیم، چه ارزشی دارد. وقتی این برنامه از بین رفت و سرمایه‌گذاری‌شان هیچ شد، سعی کردند فرار رو به جلو کنند و آن را به دولت نسبت دهند ولی این مسأله از ناحیه کسانی بود که درمقابل دولت بودند.

وزیر اطلاعات درپاسخ به این سوال که آیا این مسائل می‌تواند موجب بررسی مجدد صلاحیت آن کاندیداها شود، ابراز داشت: ما نمی‌توانیم این اعمال را به نامزدها نسبت دهیم. ممکن است ستاد‌ها اقداماتی کنند که آن کاندیداها روح‌شان هم اطلاع نداشته باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین