کد خبر: 107409933
تاریخ انتشار: چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » فعلا 300 میلیون!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پاداش لیگ قهرمانان برای صعود به مراحل بالاتر

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
در شب دوم و پایانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، همان‌طور که انتظار می‌رفت دو تیم استقلال تهران و استقلال خوزستان که قبلا امتیازات مهمی به‌دست آورده بودند، صعودشان به مرحله بعد را قطعی کردند.
 
به گزارش دنیای اقتصاد، در قطر که از سوی التعاون به‌عنوان زمین بی‌طرف برای میزبانی از استقلال تهران انتخاب شده بود، شاگردان علیرضا منصوریان موفق شدند با نتیجه 2 بر یک برابر حریف به پیروزی برسند، اما با توجه به برتری الاهلی امارات برابر لکوموتیو تاشکند در بازی همزمان، نهایتا استقلال به‌عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کرد.
 
به این ترتیب آبی‌پوشان پایتخت باید در مرحله یک‌هشتم نهایی با تیم صدرنشین گروه سه، یعنی العین امارات مصاف بدهند. بازی رفت روز یکم خرداد در ورزشگاه آزادی و بازی برگشت روز هشتم خرداد در امارات برگزار خواهد شد.

سه‌شنبه‌شب همچنین استقلال خوزستان موفق شد با به ثمر رساندن یک گل دیرهنگام از شکست خانگی برابر الجزیره قعرنشین فرار کند، هرچند با توجه به پیروزی قاطع لخویا برابر الفتح عربستان، آنها با وجود شکست هم به دور بعد صعود می‌کردند. لخویا پیش‌تر حریف پرسپولیس شده بود و حالا هم از این گروه استقلال خوزستان که به‌عنوان تیم دوم صعود کرده، در مرحله یک‌هشتم نهایی باید با الهلال عربستان مصاف بدهد.
 
بازی رفت روز یکم خرداد به میزبانی استقلال خوزستان در ورزشگاه بی‌طرفی که از سوی این باشگاه معرفی می‌شود برگزار خواهد شد و بازی برگشت هم روز هشتم خرداد به میزبانی الهلال در قطر انجام می‌شود. به این ترتیب پرونده دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا برای فوتبال ایران با موفقیت نسبی بسته شد؛ چرا که فوتبال ایران با صعود سه نماینده‌اش به دور بعد، از این نظر بهتر از هر کشور دیگری در غرب آسیا عمل کرد و امید می‌رود این شرایط باعث حفظ سهمیه‌های فوتبال ایران در فصول آتی لیگ قهرمانان آسیا بشود.

رقم پاداش‌ها
مسلما یکی از مهم‌ترین نکات حاشیه‌ای برگزاری مسابقاتی مثل لیگ قهرمانان در هر قاره، میزان پاداشی است که به تیم‌های مختلف تعلق می‌گیرد. در این مورد البته قاره آسیا ضعف اساسی دارد و جوایز صعود و قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا با نمونه مشابه در اروپا اصلا قابل مقایسه نیست. با وجود این از سال گذشته میزان پرداخت‌ها کمی بهبود پیدا کرده است.
 
هنوز در مورد جوایز لیگ قهرمانان در فصل جاری خبر رسمی منتشر نشده، اما اگر مبنای پرداخت براساس همان جدول سال2016 باشد، می‌توان گفت سه تیم پرسپولیس، استقلال خوزستان و استقلال تهران تاکنون دریافت 80هزار دلار جایزه را قطعی کرده‌اند. کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم‌هایی که از مرحله گروهی صعود می‌کنند و به دور بعد می‌رسند، 80هزار دلار جایزه می‌پردازد و به این ترتیب سه تیم ایرانی موفق در این فصل در حال حاضر رقمی حدود 300میلیون تومان پاداش را به خودشان اختصاص داده‌اند.
 
در صورتی که تیم‌های ما بتوانند رقبای‌شان در مرحله یک‌هشتم را شکست بدهند و به دور بعد برسند، مبلغ 40هزار دلار دیگر هم به این عدد افزوده خواهد شد. به این ترتیب پرسپولیس، استقلال تهران یا استقلال خوزستان می‌توانند با صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی فعلا فصل را با قطعی کردن دریافت 450میلیون تومان به پایان برسانند و تا از سر گیری مسابقات در فصل آینده به تقویت تیم‌شان بپردازند.
 
همچنین طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم قهرمان لیگ قهرمانان آسیا در نهایت پاداشی سه میلیون دلاری دریافت خواهد کرد؛ یعنی مبلغی در حدود 11 میلیارد تومان! با این همه واضح است که اعتبار فنی و غیرمادی صعود به فینال و قهرمان شدن بسیار بالاتر از این اعداد و ارقام است. در حوزه مسائل مالی همچنین نباید فراموش کرد که دو تیم پرسپولیس و استقلال با صعود به مرحله بعد موفق شده‌اند حداقل عواید مالی ناشی از بلیت‌فروشی در یک بازی خانگی را هم به‌دست بیاورند.
 
آنها در دور رفت در ورزشگاه آزادی میزبان العین امارات و لخویای قطر خواهند بود و انتظار می‌رود تمام ظرفیت ورزشگاه برای این دو بازی پر ‌شود. متاسفانه این مزیت حداقل در مورد بازی یک‌هشتم نهایی برای استقلال خوزستان وجود ندارد، چراکه این تیم با حریف عربستانی روبه‌رو شده و باید در زمین بی‌طرف به مصاف الهلال برود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین