کد خبر: 107498513
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » دردسر استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
استقلال و پرسپولیس که به عنوان تیم های دوم راهی مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا شده اند باید دو روز پشت سرهم در ورزشگاه آزادی میزبان حریفانشان باشند.

به گزارش مهر، طبق برنامه ای که کنفدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده است، روز دوشنبه اول خرداد استقلال میزبان العین امارات خواهد بود. پرسپولیس هم مثل استقلال تیم دوم گروه است و در بازی اول میزبان است و روز سه شنبه دوم خرداد باید به مصاف لخویای قطر برود.

این موضوع دردسرهایی را برای هر دو تیم به خصوص پرسپولیس ایجاد خواهد کرد و از دو دیدگاه قابل بررسی است؛

اول: مسئولان ورزشگاه آزادی بارها جلوی بازی ها و تمرینات تیم ها را که با فاصله یک روز در زمین اصلی می خواستند برگزار کنند را گرفته است تا چمن آسیب نبیند. در واقع در این رابطه بارها درگیری پیش آمده که تنها یکی از این درگیری ها با کارلوس کی روش بود بر سر تمرین تیم ملی ایران در زمین اصلی.

دوم: موضوع دوم که در مورد میزبانی با مشکل مواجه خواهیم شد این است که طبق قانون بازی های بین المللی، هر دو تیم میهمان و میزبان باید روز قبل از مسابقه در ورزشگاه محل برگزاری بازی تمرین کنند.

این برای استقلال و العین مقدور است چرا که روز قبل از بازی استقلال ورزشگاه خالی خواهد بود اما این موضوع برای پرسپولیس با مشکل جدی دارد چون نه پرسپولیس و نه لخویا نمی توانند روز قبل از بازی در زمین اصلی تمرین کنند چرا که در آن ساعات استقلال و العین در آزادی در حال مسابقه دادن هستند.

اگر کنفدراسیون آسیا یا مسئولان ورزشگاه آزادی هر کدام به دلایل ذکر شده هر دو پا در یک کفش کنند که دو بازی در آزادی پشت سر هم ممکن نیست در آن صورت یکی از این دو تیم باید دنبال استادیوم جانشین باشند که این به خودی خود با توجه به حساس و سخت بودن هر دو بازی برای هر دو نماینده می تواند غوغای بزرگی بر پا کند.

مصطفی مدبر در گفتگو با مهر در این رابطه گفت: در همین رابطه جلسه داشتیم و تصمیم ها اخذ شده اند. در این رابطه باید بگویم به دلیل اینکه این دیدارها بین المللی است و استقلال و پرسپولیس هم دو باشگاه مهم برای فوتبال ایران هستند ما برای در اختیار گذاشتن ورزشگاه آزادی برای هر دو بازی مشکلی نداریم و استادیوم در اختیار هر دو باشگاه قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در مورد کنفدراسیون فوتبال آسیا و قانون تمرین در زمین اصلی که با چالش مواجه می شود گفت: این موضوع در اختیار کنفدراسیون آسیا و فدراسیون فوتبال است و برنامه ریزی اش با ما نیست. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین