کد خبر: 107521036
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » نامه وداع مدیر اف بی آی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
مدیر سابق اف‌بی‌آی در نامه خداحافظی از همکارانش تاکید کرد قصد ندارد درباره تصمیم ترامپ برای اخراجش و حتی نحوه اخراج شدنش صحبت کند.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس،‌ جیمز کومی، مدیر سابق اداره تحقیقات فدرال آمریکا که به شکلی شگفت‌آور از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اخراج شد، در نامه‌اش تاکید کرد حالش "خوب" است و دلش برای اف‌بی‌آی و عملیات‌های آن تنگ خواهد شد.

گفته می‌شود رییس اف‌بی‌آی در حالی که برای کارمندانش در لس‌آنجلس سخنرانی می‌کرد با دیدن اخبار از تلویزیون متوجه شده که از سمت خود برکنار شده است!

جیمز کومی تاکید کرد:‌ مردم آمریکا باید در دوران پر تلاطم، به اف‌بی‌آی به چشم یک صخره شایستگی، صداقت و استقلال بنگرند. بسیار دشوار است که بخواهم گروهی را که تنها به انجام کارهای صحیح متعهد است، ترک کنم.

در بیانیه‌ای کاخ‌ سفید آمده است، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، بر اساس توصیه آشکار جیمز سشنز، وزیر دادگستری و رود روزنتن، معاون وزارت دادگستری، تصمیم به اخراج جیمز کومی گرفته است. در ادامه این بیانیه‌ آمده است: اف.بی.آی. یکی از مهم‌ترین و محترم‌ترین نهادهای ایالت متحده است و امروز برای این نهاد که همچون گوهری در میان نهادهای امنیتی و انتظامی ماست آغازی نو خواهد بود.

به پیوست اطلاعیه کاخ‌ سفید نامه اخراج جیمز کومی و دو نامه دیگر که یکی به امضای جف سشنز، وزیر دادگستری و دیگری از سوی رود روزنتن، معاون وزیر دادگستری نوشته شده، دیده می‌شود.

ترامپ در این حکم اخراج صریحا نوشت: من نامه‌های ضمیمه‌شده را از سوی وزیر دادگستری و معاونش دریافت کردم که در آن توصیه به اخراج شما شده است. من به توصیه آنها توجه کردم و بدین وسیله به شما اطلاع می‌دهم که دوران مدیریت‌تان به پایان رسیده و شما از همین لحظه اخراجید.
 
با وجود این که شما در سه مورد به طور جداگانه مرا مطلع کردید که اف.بی.آی در حال تحقیق از من نیست اما من به این نتیجه رسیدم که نظر وزیر دادگستری راجع به این که شما مدیر شایسته‌ای برای هدایت اف.بی.آی نیستید، درست است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین