کد خبر: 107669898
تاریخ انتشار: جمعه 22 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » اظهارات ترامپ درباره برکناری `کومی`
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
رئیس جمهور آمریکا با اشاره به سه بار ارتباط حضوری و تفلنی با رئیس سابق اف بی آی، گفت هیچ وقت به دنبال مهار تحقیقات اداره پلیس فدرال درباره نقش احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری نبوده است.
 
به گزارش تسنیم، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه امروز (پنجشنبه) با شبکه تلویزیونی «ان بی سی نیوز»، «جیمز کومی» رئیس سابق«اف بی آی» را فردی «خودنما» توصیف کرد و گفت که او از کومی پرسیده است که آیا به دلیل روابط اتهامی با روسیه در کانون بازجویی و بررسی قرار گرفته است یا خیر.
 
ترامپ با اشاره به اینکه یک بار به صورت حضوری و دو بار به صورت تلفنی با رئیس سابق اف بی آی مکالمه کرده است، گفت: من در واقع از او پرسیدم که آیا تحت بررسی هستم یا خیر و گفتم اگر احتمال آن وجود دارد، به من خبر می دهی که آیا تحت بازجویی هستم یا خیر؟
 
ترامپ در ادامه مصاحبه گفت که کومی در پاسخ گفته است که او تحت بررسی نیست.
 
رئیس جمهور آمریکا در ادامه مصاحبه خود که در کاخ سفید برگزار شد، گفت: من می دانم که تحت بازجویی نیستم.
 
بر اساس این خبر، آنچه بسیار غیرمعمول به نظر می رسد، این است که کسی که ممکن است در کانون تحقیقات اف بی آی باشد، این سوال را مطرح کند که آیا او تحت بازجویی قرار دارد یا خیر و رئیس اف بی آی نیز مستقیما به او بگوید که او تحت بررسی نیست.
 
این در حالیست که «اندرو مک کیب» سرپرست موقت اف بی آی که در جلسه امروز خود در سنا همچنین متعهد شد که هرگونه مداخله از سوی کاخ سفید و یا سایر افراد در روند رسیدگی به نقش احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به کنگره اطلاع دهد، این موضوع که کومی به ترامپ اعلام کرده است که تحت بازجویی قرار ندارد را تائید نکرد.
 
ترامپ در ادامه مصاحبه خود باز هم ادعایش مبنی بر اینکه پیش از توصیه «راد روزنشتاین» معاون دادستان کل آمریکا، برکناری کومی را تحت بررسی داشته است، گفت: او (کومی) اهل خودنمایی و شیرین کاری بیجاست. اف بی آی در آشفتگی به سر می برد و شما و من این موضوع را می دانیم. همه این را می دانند. شما نگاهی به اف بی آی در یک سال گذشته بیندازید. می بینید که این نهاد کمتر از یک سال پیش در یک آشفتگی و نابسامانی واقعی به سر می برد و از این وضع بهبود پیدا نکرده است.
 
رئیس جمهور آمریکا گفت که هیچ وقت در تلاش برای تحت فشار قرار دادن کومی جهت رها کردن تحقیقات جاری پیرامون نقش احتمالی روسیه در انتخابات 2016 آمریکا نبوده است.
 
ترامپ تاکید کرد: من می خواهم اگر مشکلی در انتخابات مرتبط با روسیه وجود داشته است از آن خبردار شوم.
 
ترامپ در عین حال تاکید کرد که هیچ تبانی ای بین او و ستاد انتخاباتی اش با روسی ها وجود نداشته است و روسی ها هیچ تاثیری در رای گیری نداشته اند.
 
این مصاحبه در حالی انجام شده است که واشنگتن همچنان در وضعیت گیج کننده ای بعد از اخراج روز سه شنبه رئیس اف بی آی توسط ترامپ به سر می برد.
 
ترامپ تاکید دارد که علت عزل کومی این بود که او وظیفه اش را به خوبی انجام نمی داد، و کاخ سفید تاکید دارد که سوء مدیریت رئیس اف بی آی در رسیدگی به پرونده ایمیل های «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016، علت اخراج او بوده است.
 
این در حالیست که روزنامه های آمریکایی علت عزل کومی را نظارت وی بر تحقیقات پیرامون روابط احتمالی ستاد ترامپ با روسیه عنوان کرده اند.
 
دموکرات ها سریعا ضمن محکوم کردن عزل کومی، خواستار روی کار آمدن یک دادستان ویژه برای رسیدگی به نقش احتمالی روس ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده اند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین