کد خبر: 107671875
تاریخ انتشار: جمعه 22 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » نامه سرگشاده الیاس حضرتی به روحانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی به یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نامه‌ای سرگشاده نوشته است.

به گزارش تسنیم، الیاس حضرتی نماینده مجلس شورای اسلامی نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی نوشته که متن آن در زیر می‌آید:

بسمه تعالی
برادر گرامی جناب آقای دکتر روحانی دام عزه

با سلام و احترام
شما بنده را می شناسید و به انگیزه خیرخواهانه و دلسوزانه بنده واقفید. سوابق اصلاح طلبی مرا هم می دانید و تلاش بنده برای تداوم ریاست جمهوری خودتان را هم شاهدید. بنابراین سخن صریح مرا حمل بر چیزی غیر از امر به معروف و نهی از منکر و «نصیحت به ائمه مسلمین» نخواهید کرد. با همین پشتوانه، صریح و روشن با شما سخن می‌گویم و برخی از مواضع اخیرتان را نقد می کنم.

جناب روحانی گرامی
فضای رقابت انتخاباتی چنین اقتضا دارد که نامزدهای ریاست جمهوری وضعیت موجود را نقد کنند و مدیران حاکم را ناتوان و توانایی خود در اداره کشور را بیش از حد جلوه دهند و با طرح وعده هایی منطبق با مطالبات مردم، رای آنان را به سوی خود هدایت کنند. این شیوه را در تبلیغات نامزدهای رقیب شما مشاهده می کنیم و جای تعجب ندارد که آنان از جاده اعتدال و انصاف و عقلانیت خارج شوند و ناجوانمردانه به دستاوردهای دولت شما بتازند و زحمات شما را نادیده بگیرند. متاسفانه امروز در عرصه رقابت انتخاباتی بسیاری از طالبان قدرت به هیچ امر اخلاقی پایبند نیستند و در عمل نشان داده اند «هدف وسیله را توجیه می کند». آنان تنها برای کسب قدرت تلاش می کنند و چه باک اگر تمامی ارزش های انقلابی و اخلاقی و دینی را در پای «تندیس قدرت» قربانی کنند.

از آنان انتظار نداریم که بر پای اعتدال بایستند و زبان به راستی باز کنند و اخلاق را در جایگاهی فراتر از قدرت بنشانند اما از شما که مروج اعتدال و عقلانیت و خویشتنداری و مدارا هستید انتظار بیشتری می رود. شما در سخنان اخیرتان «تند» رفتید آن هم نه تنها در نقد عملکرد نامزدهای رقیب و جریان سیاسی حامی آنان بلکه در مواردی کلیت عملکردانقلاب اسلامی را هم مورد نقد قرار داده اید. وقتی از «کسانی که در طول 38 سال فقط اعدام و زندان بلد بودند» سخن می گویید، عملکرد کل نظام در معرض اتهام قرار می گیرد ولو آن که هدف شما القای چنین امری نبوده باشد. وقتی می فرمایید جریان رقیب شما «می خواهد ناامنی را به کشور بازگرداند و آرامش منطقه را برهم بزند»، دشمنان سوءاستفاده می کنند و ادعاهای ناروای خود را علیه جمهوری اسلامی تکرار خواهند کرد که ایران عامل ناامنی منطقه است. با شما موافقم که بسیاری از رقبای شما طرفدار ممنوعیت و محدودیت هستند و آزادی را آن گونه که در شان این آرمان انقلاب است، پاس نمی دارند اما شایسته نیست که شما آنان را کسانی توصیف کنید که «زبان ها را بریدند و دهان ها را دوختند»
شاید شما برای استفاده از این تعابیر استدلال داشته باشید و بنده هم حکم جزم نمی دهم که منظورتان چه بوده است اما حق بدهید که بگویم برداشت عمومی از این سخنان شما «تندروی» بوده است. مناسب است حضرتعالی این مواضع و سخنان را که در فضای پراحساس و پرالتهاب گردهمایی های انتخاباتی بیان شده است، شفاف تر و در باره آن توضیحاتی روشنگر ارائه کنید.

جناب روحانی بزرگوار
زبان گلایه و نقد بنده از شما به این دلیل باز است که شما را شایسته ترین فرد برای تصدی ریاست جمهوری در این شرایط می دانم و بنابراین انتظار امثال من از شما بیشتر است. شما را کسی می دانیم که در طول سال ها همراهی و آموختن از حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، اکنون باید ثمر بدهید و کشور را به سوی اداره عقلانی و مدبرانه هدایت کنید. به همین دلیل از شما انتظار داریم که سلوک آن «نماد عقلانیت و اعتدال در تاریخ جمهوری اسلامی» را در پیش بگیرید و اجازه ندهید شور انتخاباتی و تلاش برای جلب آرای مردم و عصبانیت ناشی از حملات ناجوانمردانه رقیبان به دولت، شما را از جاده اعتدال و عقلانیت خارج کند و تعابیری بر زبان شما جاری شود که شایسته شما نیست.

جناب روحانی عزیز
بار دیگر حمایت خودم را از شما در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده و از مردم بزرگوار هم می خواهم که با آگاهی و شناخت در انتخابات شرکت کنند و خدمت گذاری دولت شما را تداوم ببخشند. یقین دارم که آنان در همین مدت دریافتند که دولت تدبیر و امید کشور را با چه وضعیت ناگواری تحویل گرفت و در حالی که امکانات دولت قبل را هم نداشت، چه اقدامات بزرگی را به ثمر نشاند. آنان درک می کنند که شما تازه از آواربرداری خرابی های دولت قبل فارغ شده اید و قطار دولت را در ریل مناسب آن قرار داده اید و باید به شما فرصت داد تا برنامه های درست خود برای سازندگی کشور را اجرا کنید. مردم در شعارها و سخنان رقبای شما بوی صداقت را استشمام نمی کنند و وعده های بزرگ ناشدنی آنان را شعارهای فریبنده ای بیش نمی دانند. در این شرایط شما هم صریح و روشن در نقد رقبای خود سخن بگویید و از عملکرد دولت دفاع عقلانی کنید اما این را هم بدانید که برنده نهایی این رقابت کسی است که اخلاق را مبنای عمل و سخن خودقرار میدهد ومردم را تسلیم صداقت و کارنامه موفق خود می‌کند.

امیدوارم تقدیر الهی با تدبیر مردم سازگار افتد و فرصت ادامه خدمت به دولت شما داده شود و حضور گسترده مردم مانع از بازگشت کشور به عقب شود. موفق باشید.

الیاس حضرتی
نماینده مردم شریف تهران، ری و شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی
20 اردیبهشت 1396

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین