کد خبر: 107762195
تاریخ انتشار: جمعه 22 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » واکنش وزارت رفاه به موضوع مستمری در مناظره
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
وزارت رفاه حداقل بیش از یکسال پیش از تصویب برنامه ششم توسعه، افزایش مستمری مستمری بگیران را پیگیری کرده است.

به گزارش ایسنا، روزبه کردونی مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه، در صفحه تلگرامی خود نوشت: آقای رئیسی در جریان مناظره سوم مدعی شدند که اقدام دولت در افزایش چند برابری مستمری بگیران نهادی حمایتی نزدیک انتخابات انجام شده و در نتیجه تبلیغاتی است.

جهت اطلاع ایشان، در دولت تدبیر و امید و با پیگیری وزارت رفاه از سال ۹۴ این موضوع در دستور کار قرار گرفت و سیاست چند لایه حمایت اجتماعی تدوین شد. قابل توجه این است که افزایش مستمری افراد جامعه هدف نهادهای حمایتی در برنامه ششم توسعه درج شده است و این بدین معناست که وزارت رفاه حداقل بیش از یکسال پیش از تصویب برنامه ششم توسعه افزایش مستمری مستمری بگیران را پیگیری کرده است.

باید تاکید شود هم اکنون مبلغ مستمری خانواده‌های پنج نفره و بالا تحت پوشش نهادهای حمایتی از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۶۵ هزار تومان، مستمری خانواده‌های چهار نفره تحت پوشش از ۸۱ هزار تومان به ۳۳۷ هزار تومان، خانواده سه نفره از ۷۲ هزار تومان به ۲۵۳ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره از ۶۱ هزار تومان به ۱۸۹ هزار تومان و خانواده‌های یک نفره از ۵۳ هزار تومان به ۹۵ هزار تومان افزایش یافته است که این مبلغ علاوه بر میزان یارانه‌های دریافتی است؛ یعنی یک خانواده ۵ نفره ۶۹۰ هزار تومان دریافتی خواهد داشت. دولت تدبیر دنبال گرفتن عکس یادگاری با فقرا نبود، دنبال فقیر کردن فقرا نبود، دنبال حمایت‌های صدقه‌ای نبود. دکتر روحانی و دولت تدبیر سیاست توانمندسازی فقرا و تامین حداقل دریافتی آنهم با عزت را انجام دادند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با رد ادعای یکی از نامزدها اعلام کرد: افزایش مستمری مددجویان بهزیستی در بودجه سال ١٣٩٦ یعنی در بهمن ١٣٩٥ تصویب شد. با موفقیت برجام و افزایش درأمد نفت، این امکان بوجود آمد که مستمری مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی به سه برابر افزایش یابد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین