کد خبر: 107831741
تاریخ انتشار: جمعه 22 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » پیش بینی عادل فردوسی پور و کارشناسان اقتصادی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
محمود محبی

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
محمود محبی*؛ ۱ - در برنامه ۹۰ این هفته، عادل فردوسی پور مصاحبه‌ای با علیرضا منصوریان داشت. در این مصاحبه از او پرسید: آیا در هفته‌ی هفتم فکر می‌کردید با ۵۶ امتیاز فصل را تمام کنید و نائب قهرمان شوید و اینگونه تماشاگران کنارتان باشند؟ منصوریان نیز ضمن تشکر فراوان از هوادارن گفت که ما اول فصل نیازمند زمان بودیم. تغییرات بسیاری در تیم داشتیم که نیازمند ایجاد هماهنگی بود و این نتایج خوب همه بخاطر صبر و حوصله هوادارانمان بود. او ادامه داد که در هفته هفتم در مسابقه پیامکی برنامه ۹۰، اکثر بینندگان گفته بودند که استقلال نمی‌تواند از این بحران خارج شود، اما شما برخلاف نظر بینندگان گفتید که من فکر می‎کنم که منصوریان می‌تواند استقلال را از بحران خارج کند!

۲ - عادل فردوسی پور را همه می‌شناسند. اگرچه او مجری است،، اما همه او را فراتر از یک مجری و به عنوان کارشناسی قدر در فوتبال قبول دارند. نزدیک به دو دهه اجرای برنامه ۹۰ و پرداختن به تمامی مسائل فوتبال، هم چنین توانایی‌های خاص فردوسی پور، از او فردی خبره در عرصه فوتبال ساخته است. او سعی کرده هیچ گاه بر له یا علیه فردی موضع نگیرد و همیشه واقعیات را همانطور که بوده نشان دهد. وقتی او سخنی در انتهای برنامه‌ی خودش و در مخالفت با آراء بینندگان میلیونی اش می‌زند، حتما که در موردش فکر کرده و یقین دارد! او اگر مخالف رای برنامه پیامکی حرفی می‌زند و به آینده استقلال امیدوار است، حتما از اوضاع مدیریتی تیم استقلال، تفکرات منصوریان، بازیکنان تیم، سبک بازی و… خبر دارد و با توجه به همه‌ی این عوامل نظر کارشناسانه‌ی خودش را ارائه می‌دهد.

۳ - وضعیت اقتصادی این روزهای کشور نیز، بی شباهت به روزهای ابتدای فصل استقلال نیست! به زعم اکثر کارشناسان اقتصادی، اگرچه در کشور رکود و بیکاری است، اما در مسیر درست در حال حرکت هستیم. کارشناسان اقتصادی (مانند فردوسی پور که تمام جوانب تیم استقلال را می‌دید)، نظاره گر تمام جوانب اقتصادی کشور هستند. از ورود سرمایه‌های خارجی گرفته، تا رشد مجدد فروش نفت، از کنترل دقیق تورم گرفته تا مدیریت پول در جامعه، از راه اندازی کارخانه‌ها گرفته تا رفع تحریم‌های مالی و بانکی و... همه‌ی این عوامل است که از مردم می‌خواهند مجدد به روحانی اعتماد کنند تا به گذشته باز نگردیم.
 
آن‌ها از هر فرصتی استفاده می‌کنند که به مردم بگویند که مجدد در دام پوپولیسم و وعده‌های عوامانه از قبیل: افزایش یارانه نیفتند. همه‌ی آن‌ها می‌دانند که رکود و بیکاری هست،، اما آن‌ها را نتیجه سیاست‌های غلط دولت قبلی می‌دانند که با بی برنامه‌گی‌های اقتصادی و کاغذ باطله خواندن تحریم ها، همه دستاوردهای نظام را در آن ۸ سال ویران کرد. آن‌ها از مردم می‌خواهند، با صبر و حمایت مجدد خود از روحانی، اجازه دهند کشور مسیردرستش به سمت توسعه و پیشرفت را ادامه دهد.

۴ - با این حال کارشناسانی هم هستند که به عملکرد اقتصادی روحانی نقد دارند، اما واقعیت آن است که علی رغم نقدشان به روحانی، هیچ دفاعی از سایر کاندید‌ها به خصوص آقای قالیباف و رییسی نمی‌کنند. زیرا هر کس که اندکی با علم اقتصاد آشنا باشد، میداند که وعده افزایش یارانه‌ها چه خطرات مهلکی برای جامعه دارد. برای همین علی رغم انتقاد به روحانی هیچ کارشناس اقتصادی، دفاعی از وعده‌های کاندیدای اصولگرا نکرده است.

۵ - منصوریان در پایان مصاحبه اش، از فردوسی پور و هوادارانش تشکر کرد که به او و تیمش اعتماد کردند و کنارشان ایستادند. او گفت که اگر صبر و حوصله هوادارن نبود، نمی‌توانستیم این نتایج را بدست آوریم و وعده داد که سال آینده پرقدرت‌تر ظاهر می‌شویم.

۶ - حال باید دید که در ۲۹ اردیبهشت، باز هم مردم ایران به روحانی اعتماد خواهند کرد؟ آیا نظرات کارشناسان را خواهند پذیرفت و با صبر و حمایت خود، باعث رشد کشور خواهند شد یا از میانه راه باز خواهند گشت؟ آیا در مقابل وعده‌های پوپولیستی که نتیجه‌ای جز ویرانی اقتصاد ندارد، ایستادگی خواهند کرد؟ باید تا ۲۹ اردیبهشت منتظر ماند!
 
*کارشناس ارشد علوم سیاسی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین