کد خبر: 107835655
تاریخ انتشار: جمعه 22 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » برنده و بازنده با مناظره آخر کاملا مشخص شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
حسین راغفر مناظره سوم را بررسی کرد

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
 رقبای روحانی پیروز شوند فضای نقد بسته می شود
فرارو- یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: علی رقم انتقادهایی که به دولت دارم باز هم به ایشان رای خواهم داد زیرا ما می توانیم کماکان با حضور آقای روحانی سیاست‌های دولت را نقد کنیم در حالی که با حضور رقبای اصلی ایشان در نهاد ریاست جمهوری امکان نقد در کشور منتفی می‌شود. 

حسین راغفر تحلیلگر مسائل اقتصادی با حضور در استودیوی فرارو در خصوص مناظره سوم کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: به نظر من در مناظره سوم کاملا مشخص که کدام کاندیدا برنده بود و کدام بازنده. بنابراین مردم می توانند به راحتی قضاوت کنند. اما آنچه که به من مربوط می شود، منتقد سیاست‌های دولت هستم. البته نه صرفا دولت یازدهم بلکه به سیاست های دولت‌های قبل هم انتقاد دارم و برای این انتقادها هم دولتی ها را به آمار و ارقام سازمان‌های خودشان ارجاع می دهیم.

وی افزود: واقعیت این است که سیاست‌های دولت‌ها تا امروز نتوانسته تاثیر چشمگیری داشته باشد و  قطعا در ادامه هم نتیجه خاصی از آنها به دست نمی آید. منتهی به نظر من مردم باید در انتخابات حضور داشته باشند و به آقای روحانی هم رای بدهند. من خودم هم علی رقم انتقادهایی که به دولت دارم باز هم به ایشان رای خواهم داد.
 
رقبای روحانی پیروز شوند فضای نقد بسته می شود 
این استاد دانشگاه تصریح کرد: زیرا ما می توانیم کماکان با حضور آقای روحانی سیاست‌های دولت را نقد کنیم در حالی که با حضور رقبای اصلی ایشان در نهاد ریاست جمهوری امکان نقد در کشور منتفی می‌شود. یکی از مزایای حضور رقابت در اقتصاد ایران و رقابت های سیاسی همین است که فضا را باز می کند. هرچند ممکن است در مناظره ها تخریب هم صورت گرفته باشد که البته گرفته و بسیاری از آنها غیراخلاقی بود و حتی برخی از آنها باید پیگیری حقوقی و قضائی درباره‌شان انجام شود.

او تاکید کرد: اما همانقدر که یک گروهی از بیرون و از منظر سیاسی دولت وقت را نقد می‌کنند، یک دستاورد بزرگ برای کشور است. این همان امتیازی است که ما در دولت‌های نهم و دهم نداشتیم و منشا بسیاری از فسادهای بزرگ در این دو دولت همین بسته شدن فضای نقد بود.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: نکته بعدی که باید به آن اشاره کنم این است که شاید برخی گمان کنند که ایجاد نگرانی از رقیب برای افزایش جضور در انتخابات است اما موضوع این است که خطر رقیب کاملا واقعی است و حضورشان باعث بسته شدن فضای سیاسی و اقتصادی می شود و زمینه را برای تهدیدهای امنیتی بین‌المللی فراهم می کند و ما هم تجربه این مسائل را داریم و می‌دانیم چه هزینه‌هایی در برخواهد داشت.

راغفر در پایان گفت: در مجموع دولت یازدهم دستاوردهای بزرگی در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی داشته است. همچنین برجام می توانست تاثیرات بسیاری بزرگتر و بیشتری داشته باشد و در سفره مردم خودش را بیشتر نشان دهد اما متاسفانه انحصارهای قدرت مانع از آن شد که برجام تاثیر واقعی خود را ایجاد کند. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین