کد خبر: 107883613
تاریخ انتشار: شنبه 23 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » کار سخت ایرانی ها برای قهرمانی آسیا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با تاکید بر اینکه فوتبال ایران ابزار لازم برای موفقیت را در اختیار ندارد گفت: کار تیم های ایرانی برای قهرمانی در آسیا بسیار سخت است.

محمد پنجعلی در گفتگو با مهر، با اشاره به پیروزی تیم پرسپولیس مقابل الوحده و صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: بهترین بازی پرسپولیس و بهترین نتیجه این تیم را در آخرین بازی دیدیم. هرچه از مسابقات گذشت پرسپولیس بهتر بازی کرد و بهتر نتیجه گرفت. در بازی‌های اول تجربه تیم ما برای این مسابقات پایین بود و بازیکنان رفته رفته با این بازی های حساس آسیایی آشنا شدند و هرچه بیشتر با شرایط این بازی ها آشنا شدند بهتر کار کردند.

وی در خصوص هت تریک طارمی و بالا رفتن آمار گل‌های زده این بازیک گفت: مهدی یک مهاجم بسیار باهوش است و توانایی‌های او بالاست. بعضی‌ها می‌گویند موقعیت زیاد خراب می‌کند اما نمی گویند که گل هم زیاد می‌زند. مگر می‌شود همه موقعیت هایی که نصیب یک مهاجم می شود گل شود؟ طارمی سال به سال هم برای پرسپولیس بهتر می شود و عملکردش ارتقا می یابد.

کاپیتان سابق سرخ پوشان در خصوص مقایسه طارمی با فرشاد پیوس آقای گل سابق این بیان داشت: نوع بازی پیوس و طارمی با هم تفاوت دارد. پیوس مهاجم باکس بود ولی طارمی بازیکنی است که از عقب به خط حمله اضافه می شود. اما ویژگی هر دوی آنها این است که چارچوب را خوب می شناختند و به راحتی و زیاد گل می زدند. اما مقایسه این دو با هم کاملا اشتباه است.

پیشکسوت سرخ پوشان در خصوص عدم استقبال هواداران پرسپولیس در این بازی خاطرنشان ساخت: شاید هواداران پرسپولیس قدری نا امید بودند و خیلی ایمان نداشتند که تیم شان صعود می‌کند. وگرنه ورزشگاه را پر می‌کردند. ضمن این که وسط هفته بودن و دیر بودن ساعت بازی هم روی استقبال کم هواداران از این بازی تاثیر داشت.

پنجعلی تصریح کرد: کار پرسپولیس و سایر تیم‌های ایرانی بعد از صعود به مرحله بعد سخت می شود. چون تیم ها غربال شده و تیم‌های قدرتر به مراحل بعد می‌روند. ضمن این که تیم های حرفه‌ای مثل لخویا، الهلال و العین و امثال این‌ها بازی‌هایی که در مرحله بعدی ارائه می‌دهند با بازی‌هایی که در مرحله گروهی از آنها می بینیم تفاوت دارد. کار نماینده‌های کشورمان در مرحله بعدی بسیار سخت است اما من امیدوارم که تیم‌های ایرانی در مراحل بعدی هم موفق باشند.

مدافع پیشین سرخ پوشان در خصوص شادی دو بازیکن پرسپولیس هنگام تعویض بیان داشت: به شادی مسلمان خرده نمی‌گیرم چون فکر می‌کنم با دست عدد ۲۴ که نماد هادی نوروزی است را نشان داد و همینطور نتیجه بازی که ۴-۲ بود. در مورد رفتار احمدزاده هم خودم در آن لحظه صحنه را ندیدم اما شنیدم که عدد ۶ را نشان داده. من خودم این رفتار را نمی پسندم. این بازی جنبه ملی داشت و ما نباید کری‌های داخلی‌مان را در یک بازی بین المللی و مقابل چشم بیگانه ها  انجام می‌دادیم. کری‌های داخلی بماند برای بازی‌های داخلی و در بازی‌های ملی باید ملی فکر کرد.

کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان در خصوص طلسم شکنی تیم‌های ایرانی در آسیا و دستیابی به قهرمانی قاره کهن اظهار داشت: واقعیت این است که کار تیم‌های ایرانی برای قهرمانی بسیار سخت است. اما بعنوان یک ایرانی آرزو می‌کنم که به هرحال این طلسم هرچه زودتر شکسته شده و یک تیم ایرانی عنوان قهرمانی آسیا را به دست آورد. ضمن این که همانطور که گفتم این کار خیلی سخت است چون تیم های ایرانی آن ابزار لازم و زیرساخت های مورد نیاز را برای این کار ندارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین