کد خبر: 108092439
تاریخ انتشار: شنبه 23 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » `اعتراض معدنکاران` در دومین مستند قالیباف
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
دومین مستند تبلیغاتی محمدباقر قالیباف با عنوان «روزهای روشن» از شبکه اول سیما پخش شد.
 
به گزارش خبرآنلاین، این مستند با پخش تصاویری از اعتراض معدنکاران آغاز شد. همان تصاویر گزینشی که رسانه‎های منتقد دولت در روز حضور رئیس جمهور در جمع معدنکاران پخش کردند. تصاویر مقطعی که حضور رئیس جمهور دوشادوش کارگران را نشان نمی‎داد، بلکه تنها خودرو وی را نشان می‎داد. در این فیلم نشان داده نشد که رئیس جمهور شخصا از معدنکاران داغدار معدن آزادشهر می‎خواهد با او درد دل کنند. حتی گفته نشد که این معدن زیر نظر دولت نبوده و متولی آن چه نهادی بوده است.
 
قالیباف که هیچ تصویری از فروریختن پلاسکو و جان باختن آتشنشان‎ها در فیلمش نشان نداد، اظهار داشت: بالاترین مسئول باید در شرایط بحران کنار مردم قرار بگیرد. با بخشنامه موضوعات در شرایط بحران حل نمی شود!
 
البته شهردار تهران نگفت که در زمان حادثه پلاسکو اصلا تهران نبود و با تاخیر به محل حادثه رسید!
 
تصاویری از سخنرانی‎های تبلیغاتی اخیر قالیباف پخش شد که می‌گفت: یکسال قبل به کوره پس کوره های اطراف تهران رفتم. آنجا نوجوان 14 ساله باهوشی را دیدم که اطلاعات خانوار محل را از هر فرمانداری بیشتر داشت. این جوان همه نوجوانی مرا زنده کرد که در 15 سالگی در کوره کار می کردم. سوالم این است که چرا انقلاب این فرصت را به قالیباف و قالیبافان دادند اما الان جوانان امیدی به آینده خودشان ندارند. سرنوشت من و این پسر در کار و تلاش و نداری و زحمت مشترک بود.
 
او از مشکل مسکن هم سخن گفت و افزود: دولت چهار درصدی ها که خودشان مسئول مسکن هستند، می گویند خانه خالی زیاد است! سه میلیون خانه اضافه مال 4 درصدی هاست که یک خانه برای زندگی یک خانه برای حیاط خلوت، یک خانه در کیش و یک خانه در شمال دارند! در حالیکه مردم طالب مسکن مهر به دنبال یک سرپناه هستند. باید ضعف‌های مسکن مهر برطرف شود و ساختن آن ادامه یابد.
 
قالیباف گفت: دولتمردان می گویند ما وظیفه نداریم که مردم را به بهشت ببریم اما حق هم ندارید که با فقر و نداری مردم را به جهنم بفرستید!
 
در این فیلم تصاویری از مشکلات خانواده شهدا و یخچال نداشتن آنها پخش شد که مردی به سر و صورت خود می زد و می‎گفت: نانوایی شهر ما نان قرضی می‎دهد! آن هم وضع پتروشیمی و صنعت ماست!
 
این تصاویر در حالی پخش شد که متولی رسیدگی به وضعیت خانواده‎های شهدا بنیاد شهید است؛ اما مردی که در فیلم با قالیباف صحبت می کرد؛ انتقاداتش را حوالی دولت می کرد.
 
مردمی که می گفتند حتی یک هزارتومان در جیبشان نیست، ورشکسته هستند، خوشت گشنگی می‎خورند و ...هم از بازیگران فیلم مستند قالیباف بودند. شهردار تهران پس از این تصاویر گفت: کسی این مردم را به استضعاف کشیده است.
 
سهامداران معترض پروژه کاسپین هم در این فیلم بودند. کسانی که می گفتند این موسسه مورد تایید بانک مرکزی بود و سیف زیر اسناد آن را امضا کرده است. یکی از معترضین هم مستقیما از رئیس جمهور نام برد و گفت: آقای روحانی همش می خندد، فکر می کنم به ما می خندد! کجاست امنیت سرمایه گذاری؟
 
قالیباف هم در کسوت یک ناجی به آنها گفت: دولتی که قادر نیست سپرده یک پیرزن را حفظ کند، چطور امنیت سرمایه گذاری را حفظ می کند؟ من نظام مالی و بانکی را اصلاح می کنم.
 
او در بخشی از این فیلم در واکنش به رقبایش که وعده تولید 5 میلیون شغل وی را غیرواقعی دانسته بودند، گفت: من هم می‎دانم شغل چیست و هم معنی 5 میلیون را می فهمم.
 
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر از مسدود شدن سایت کارانه اش گلایه کرد و گفت: ما می خواستیم حتی یک روز را از دست ندهیم و به سرعت پس از به دست آوردن دولت برای مردم کار ایجاد کنیم. اما سایت ما را فیلتر کردیم و بعد خودشان یک سایت کارورزی بالا آوردند با کلی نقص! شما اگر در پی رفع مشکل بیکاری بودید چرا در این چهار سال این کار را نکردید؟
 
قالیباف حتی اظهارات رئیس جمهور مبنی بر تامین مسکن برای تمامی خانوارهایی با دو فرزند معلول را به تمسخر گرفت و گفت: البته معلوم شد که بیخ گوششان در همین تهران یک خانواده با 8 معلول هست که خانه ندارد!
 
سپس تصاویری از حضور قالیباف در منزل این خانواده نشان داده شد که دو فرزند معلول را بغل کرده بود و به آنها می‏‎گفت: برایتان اسباب بازی و ماشین می‎خرم!

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین