کد خبر: 108092460
تاریخ انتشار: شنبه 23 ارديبهشت 1396
خانه » سایت های خبری » فرارو » انتقاد دوباره قالیباف از جهانگیری
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از فرارو:
کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: قرار نیست در مناظرات حرف هایی زده شود که سندیت ندارد؛‌ آقای جهانگیری عدد و رقمی را در مناظره گفتند که دادستان کل کشور و دادستان تهران رد کرده بودند.
 
به گزارش مهر، محمدباقر قالیباف، کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: قرار نیست در مناظرات حرف هایی زده شود که سندیت ندارد؛‌ دیروز آقای جهانگیری عدد و رقمی را در مناظره گفتند و حرفی زدند که دادستان کل کشور و دادستان تهران قبلا آن حرف را رد کرده بودند و گفته بودند که این عدد و رقم وجود ندارد.
 
با این وجود ایشان مجددا آن عدد و رقم را تکرار کردند که طبیعتا یا یک تخلف آشکار و دروغ بزرگ است.
 
وی افزود: عددی که آقای جهانگیری در مناظره مطرح کردند یک حرف غیرمنطقی بود؛‌ ایشان نه تنها سندی ارایه ندادند بلکه خلاف نظر دادستان کل کشور نیز صحبت کردند که طبیعتا این موضوع را پیگیری قضایی خواهم کرد.
 
قالیباف گفت: امروز شایعاتی درست می کنند که بیشتر این شایعات از جانب دولت است؛ می گویند امکان ایجاد ۵ میلیون شغل وجود ندارد و نمی دانیم این عدد ها را از کجا می آورند؟ بنده می گویم در برنامه ششم عنوان شده وقتی می خواهیم نرخ بیکاری ۱۲.۵ را به ۸ برگردانیم بدین معنی است که باید سالی یک میلیون شغل ایجاد کنیم.
 
این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: این درست در شرایطی است که سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جویای کار به بازار کار اضافه می شود. بنابر این اگر دولت نتواند این میزان شغل را ایجاد کند به این معنی است که زندگی همه جوانان را تباه کرده ایم.
 
قالیباف گفت: ایجاد یک میلیون شغل در سال وظیفه ای است که برنامه ششم بر دوش ما گذاشته و باید آن را انجام دهیم. هر چند که متاسفانه دولت برنامه ششم را ابلاغ نکرد و مجلس آن را ابلاغ کرد؛ در اینجا هم دوستان در دولت کار خلاف قانون انجام دادند.
 
وی تصریح کرد: این کاری نیست که انتخاب کنیم و بگوییم می توانیم انجام دهیم یا نمی توانیم بلکه باید این میزان شغل را ایجاد کنیم:‌ ‌البته من معتقدم می توانیم این کار را انجام دهیم چرا که هم منابع و هم روش های آن وجود دارد. به عنوان نمونه در حوزه مربوط به فناوری اطلاعات و ارتباطات و گرایش های فنی زمینه های فراوانی وجود دارد و این کار قابل انجام است.
 
قالیباف عنوان کرد: وقتی در مسکن رشد به منفی ۱۶ می رسد معلوم است که همه مهندسان بیکار می شوند؛‌ همچنین وقتی در کشاورزی واردات موضوع اول می شود طبیعی است که مهندسان کشاورزی بیکار می شوند.
 
وی گفت: باید توجه کنیم تا از قاچاق ۲۵ میلیون دلار کالا و ارز جلوگیری کنیم چرا که این اقدام می تواند تولید شغل کند. در کنار آن سرمایه های داخلی هم وجود دارد و حتما باید سرمایه های خارجی را هم جذب کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین