کد خبر: 109701053
تاریخ انتشار: سه شنبه 16 خرداد 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » سرمان بلند است که نه اتوبوسی آدم آوردیم و نه استخدام فامیلی داشتیم/ دوستان شورای جدید در چارچوب وظایف و اختیاراتشان اظهارنظر کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

این که کسی بخواهد نسبت به نیرویی که در چارچوب قانون به کار گرفته شده، تصمیم بگیرد، چنین قدرتی ندارد، توصیه می کنم، اعضای جدید در چارچوب وظایف و اختیارات خود اظهارنظر کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
سرمان بلند است که نه اتوبوسی آدم آوردیم و نه استخدام فامیلی داشتیم/ دوستان شورای جدید در چارچوب وظایف و اختیاراتشان اظهارنظر کنند

به گزارش «قاصدنیوز»، سید صولت مرتضوی در حاشیه برگزاری صد و هفتاد و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین چالش شهرداری‌ها و کلان‌شهرها، درآمد پایدار است، اظهار داشت: خوشبختانه قانون‌گذار، دولت را مکلف کرده که در این خصوص کمک کند، اما متأسفانه به جایی نرسیده است.

 

وی، دومین چالش را مطالبات کلان‌شهرها از دولت دانست و ادامه داد: نظام هماهنگ پرداخت، سومین چالش شهرداری مشهد و دیگر کلان‌شهرها است، تبعیضی میان کارکنان دولت و شهرداری وجود دارد، متاسفانه با وجود تلاش‌های بسیار، مشکل دریافتی‌های همسان و عادلانه رفع نشد.

 

شهردار مشهد در خصوص حواشی و شبهات مطرح‌شده برای عملکرد معاونت فرهنگی اجتماعی این سازمان در دوره مسؤولیت وی، عنوان کرد: فکر می‌کنم، لازم است، ابتدا عملکرد معاونت فرهنگی را ببینند، گزارش‌ها را بشنوند و بعد قضاوت کنند، قضاوت‌های عجولانه درست نیست.

 

وی به اقدامات این معاونت در راستای فرهنگ‌سازی شهروندی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات مثبتی در موضوع فرهنگ شهروندی و فرهنگ عمومی صورت گرفته که از آن جمله می توان به فرهنگ‌سازی برای مقابله با تصادفات که سبب جرح و فوت شده، فرهنگ‌سازی تفکیک زباله از مبدأ، موضوعات مرتباط با کاهش نرخ طلاق و همچنین آموزش‌ها ازدواج اشاره کرد.

 

مرتضوی ادامه داد: فکر می‌کنم، ریل‌گذاری مطلوبی در حوزه فرهنگ شهروندی صورت گرفته، علاوه بر این،کارهای بسیار بزرگی در خصوص احداث مساجد انجام‌شده که شامل ساخت بیش از 180 مسجد، توسعه فرهنگسراها و بناهای فرهنگی است.

 

وی با تأکید بر اینکه فعالیت های فرهنگی شهرداری مشهد قابل دفاع است، یادآور شد: این‌که معاونت فرهنگی نتوانسته اقداماتی که صورت داده را به‌صورت دقیق اطلاع‌رسانی کند، یک ضعف است، چراکه ضعف کار در اطلاع‌رسانی است، نه در عملکرد.

 

اتصال خط یک و دو قطار شهری تا پایان دوره شهرداری

شهردار مشهد با بیان اینکه کاری را برای اجرا انتخاب کردیم که توان انجام آن را داشته باشیم، متذکر شد: همکاران من در تلاش هستند تا قطعات قطار شهری که در گمرک متوقف مانده، ترخیص شود، تلاش است تا اتصال خط یک و خط دو قطار شهری تا پایان این دوره شورا و شهرداری برقرار شود.

 

وی در خصوص ارتباط خود با اصحاب رسانه نیز افزود: تا جایی که توانستم به اصحاب رسانه پاسخگو بودم، البته گاهی ما و گاهی رسانه‌ها کم‌لطفی داشتند، اما همه تلاش خود را به کار گرفتم تا به رسانه‌ها پاسخگو باشم.

 

مرتضوی با اشاره به بهره‌برداری از فاز اول بوستان چهل بازه، عنوان کرد: فازهای بعدی در دست طراحی و اجرا است که امیدوارم هرچه زودتر سایر فازها به بهره‌برداری رسیده و در اختیار مردم قرار گیرد.

 

تسهیل استفاده مردم از بوستان چهل بازه با ساخت تقاطع غیر همسطح و پل عابر

وی با ابراز خرسندی نسبت به رضایت و استقبال مردم از بوستان چهل بازه، ادامه داد: قرار است، تقاطع‌های غیرهمسطح و پل‌های عابر پیاده در میدان نمایشگاه و اطراف بوستان چهل بازه ایجاد شود تا مشکل مردم برای بهره‌برداری از این بوستان رفع شود.

 

شهردار مشهد با اشاره به عملکرد مدیریتی و مالی خود در دوره تصدی‌گری بر شهرداری مشهد نیز اشاره کرد و گفت: تمام عملکرد شهرداری شفاف است و هیچ ابهامی در عملکرد این سازمان وجود ندارد، هر پروژه‌ای انجام‌شده، اعتبار آن نیز اعلام‌شده، اسناد را در اتاق شیشه‌ای امضا کردیم، هیچ کاری که پنهان از دستگاه‌های نظارتی باشد انجام ندادیم.

 

تمام عمر در خدمت مردم مشهد هستم

وی با تأکید بر اینکه تمام عمر در خدمت مردم مشهد هستم، عنوان کرد: هنوز برای فعالیت بعد از مدیریت شهری تصمیمی نگرفتم، اما هرکجا برای خدمت نیاز باشد، حضور پیدا می‌کنم.

 

مرتضوی با اشاره به اظهارات برخی اعضای شورای منتخب پنجم مبنی بر بررسی استخدام‌های شورا و شهردار گذشته، متذکر شد: ما استخدام جدید نداشتیم، حدود یک هزار نفر در این چهار سال بازنشسته شدند و مجموعه نیروهایی که در این چهار سال به‌کار گرفته‌شده، حدود 100 نفر است، یعنی 10 درصد خروجی کل مجموعه، ورودی داشتیم و همه این ورودی‌ها در چارچوب قوانین صورت گرفته.

 

دوستان شورای جدید در چارچوب وظایف و اختیاراتشان اظهارنظر کنند

وی افزود: این‌که کسی بخواهد نسبت به نیرویی که در چارچوب قانون به کار گرفته‌شده، تصمیم بگیرد، چنین قدرتی ندارد، توصیه می‌کنم، اعضای جدید در چارچوب وظایف و اختیارات خود اظهارنظر کنند.

 

شهردار مشهد بیان کرد: سرمان بلند است که نه اتوبوسی آدم آوردیم و نه استخدام فامیلی داشتیم، حتی یک نفر از بستگان من تحت هیچ شرایطی در هیچ کجای شهرداری مشهد مشغول به کار نشدند و اجازه ندادم همکاران نیز فردی از خانواده خود به مجموعه شهرداری بیاورد.

 

منبع: فارس

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین