کد خبر: 111233296
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 خرداد 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » آغاز بازشماری 40 صندوق دیگر/ آیا هیئت نظارت درصد تخلفات را به کل صندوق ها تعمیم می دهد؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بعد از کش و قوس های فراوان و پس از کارشکنی های متعدد فرمانداری، بالاخره هیئت اجرایی انتخابات شورای شهر مشهد زیر بار بازشماری 10 درصد صندوق های رفت و قرار است این بازشماری امروز کلید بخورد.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
آغاز بازشماری 40 صندوق دیگر/  آیا هیئت نظارت درصد تخلفات را به کل صندوق‌ها تعمیم می‌دهد؟

به گزارش «قاصدنیوز»، بعد از کش و قوس‌های فراوان و پس از کارشکنی‌های متعدد فرمانداری، بالاخره هیئت اجرایی انتخابات شورای شهر مشهد زیر بار بازشماری 10 درصد صندوق‌های رفت و قرار است این بازشماری امروز کلید بخورد.

 

با این وجود باز هم بوی کارشکنی مقامات دولتی در فرایند بازشماری صندوق‌های رأی استشمام می‌شود.

 

به گفته عضو هیئت نظارت شهرستان مشهد، در ابتدا تنها قرار است 40 صندوق بازشماری شود و سپس نتایج جهت تأیید انتخابات یا ادامه بازشماری به هئیت عالی نظارت استان ارسال شود.

 

نکته اول:

10 درصد صندوق‌ها یعنی 117 صندوق. این 40 صندوقی که می‌خواهند آنها را بازشماری کنند با احتساب 30 صندوقی که قبلاً بازشماری شده است، می‌شود 70. تکلیف 57 صندوق دیگر چه می‌شود؟

 

هیئت نظارت احتمالاً می‌خواهد ببیند بازشماری آن 70 صندوق، تغییری در نتیجه انتخابات حاصل می‌کند یا نه تا بر اساس آن تصمیم بگیرد انتخابات را تأیید کند یا بازشماری را ادامه دهد. اما تغییر به چه معنا؟

 

اگر درصد تخلفات را به کل صندوق‌ها تعمیم دادند سپس نتیجه گرفتند که تغییر حاصل می‌شود یا نه، درست است و الا مشخص است که با بازشماری کمتر از 6 درصد صندوق‌ها تغییری حاصل نمی‌شود. این حالت نه علمی است و نه منطقی

 

نکته دوم:

همانطور که هیئت نظارت هم تأیید کرده است، در اکثر 30 صندوق رایی که بازشماری شده، از 20 تا 100 رأی با یک دست خط به نفع لیست امید نوشته شده است. آیا هیئت نظارت برای اینکه تصمیم بگیرد این بازشماری تغییری حاصل می‌کند یا نه، این آرا را طبق قانون باطله اعلام می‌کند؟

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین