کد خبر: 114488838
تاریخ انتشار: شنبه 10 تير 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » هر سخن و اقدامی در جهت تضعیف بنیه دفاعی و موشکی کشور اشتباهی بزرگ است/ به پیوست امنیتی اسناد فرهنگی و اقتصادی همچون سند 2030 و FATF باید توجه کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بنیه دفاعی و موشکی ایران اسلامی برای جنگیدن نیست، بلکه برای نجنگیدن است؛ امروز ایران به لطف تلاش نیروهای گمنام عرصه دفاعی، از قدرت بازدارندگی و امنیتی بسیار خوبی برخوردار است.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
هر سخن و اقدامی در جهت تضعیف بنیه دفاعی و موشکی کشور اشتباهی بزرگ است/ به پیوست امنیتی اسناد فرهنگی و اقتصادی همچون سند 2030 و FATF باید توجه کرد

به گزارش «قاصدنیوز»، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اعضای کمیسیون امنیت ملی  مجلس شورای اسلامی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، نعمت امنیت را یکی از بزرگترین نعمات ایران اسلامی معرفی و خاطرنشان کرد: امروز ایران اسلامی با همه تهدیداتی که وجود دارد و دشمنانی که در اطراف این کشور خیمه زده‌اند، از امنیتی پایدار و مستحکم برخوردار است که اگر غیر از این بود، لحظه‌ای برای تهاجم به کشور درنگ نمی‌کردند، اینکه تا کنون نیز اقدامی انجام نداده‌اند برای این نیست که نمی‌خواهند بلکه نمی‌توانند.

 

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های قدرت ایران اسلامی را مردم متدین و همیشه در صحنه دانست و تصریح کرد: هرچه در این کشور، مردم احساس خدمتگذاری خالصانه و دغدغه برای گره‌گشایی از کارشان را در میان مسؤولان ببینند، اعتمادشان به کارآمدی نظام اسلامی بیشتر شده و این موضوع با امنیت ملی ما در ارتباط است.

 

وی با بیان اینکه اعتماد عمومی مردم، پشتوانه انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: اعتماد عمومی یکی از ارکان اساسی امنیت ملی و پشتوانه نظام جمهوری اسلامی است، این اعتماد، سرمایه و پشتوانه بزرگ جمهوری اسلامی بوده و همگان باید در پاسداشت آن تلاش کنند.

 

بنیه دفاعی ایران برای نجنگیدن است

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه با تأکید بر لزوم تقویت بنیه دفاعی و موشکی کشور، ابراز کرد: بنیه دفاعی و موشکی ایران اسلامی برای جنگیدن نیست، بلکه برای نجنگیدن است؛ امروز ایران به لطف تلاش نیروهای گمنام عرصه دفاعی، از قدرت بازدارندگی و امنیتی بسیار خوبی برخوردار است.

 

حجت الاسلام رئیسی افزود: به فضل الهی، ایران اسلامی در شرایط سخت امنیتی منطقه از امنیت پایداری برخوردار است و این نعمت، در پرتوی روحیه مجاهدت و توانمندی دفاعی حاصل شده است، بهانه‌جویی‌های برخی کشورهای غربی در مسئله موشکی ایران، از کینه و سیاست‌های خبیثانه آن‌ها نسبت به ملت ایران حکایت دارد.

 

وی، «امنیت» را یکی از ارکان اساسی رشد و پیشرفت کشور خواند و با اشاره به اینکه مبنا و اساس نظام مقدس اسلامی، تعامل و دوستی توأم با عدالت و عزت با دنیاست، اظهار کرد: ما در این دنیا با هیچ کشوری داعیه جنگ نداریم و همچون اباعبدالله الحسین(ع)، هیچگاه شروع کننده جنگ نخواهیم بود زیرا منش اسلام، منش صلح، دوستی و رأفت است اما اگر تعرضی صورت بگیرد، آنگاه مقتدرانه و با جدیت از خود دفاع خواهیم کرد.

 

هیچکس حق تضعیف بنیه دفاعی کشور را ندارد

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه هیچ کسی حق تضعیف بنیه دفاعی کشور را ندارد، بیان کرد: این یک حقیقت است که همواره کشورهای ضعیف مورد طمع مستکبران قرار می گیرند، حاکمیت و تمامیت ارضی آنان نقض و استقلال سیاسی و اقتصادی آنان خدشه‌دار است.

 

وی با اشاره به برخی شیطنت‌های مقامات عربستان سعودی، اظهار کرد: عربده‌هایی که این روزها مقامات سعودی در دنیا می‌کشند از روی عجز است، آنان جرأت و توان رویارویی با ایران مقتدر را ندارند، اگر غیر از این بود، لحظه‌ای درنگ نمی‌کردند؛ بر سر یمن چه آوردند؟ کشور یمن را به ویرانه‌ای تبدیل کرده‌اند، هنوز هم این ویرانه را رها نمی‌کنند و دست از سرشان بر نمی‌دارند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز صیانت، حفظ و تلاش برای ارتقا امنیت، اقتدار و قدرت دفاعی کشور برای همگان بویژه مسؤولان واجب است، خاطرنشان کرد: هر سخن و اقدامی در جهت تضعیف بنیه دفاعی و موشکی کشور اشتباهی بزرگ است؛ بسیاری از اسناد فرهنگی و اقتصادی همچون سند 2030 و FATF با امنیت ملی کشور ارتباط دارند و توجه به پیوست های امنیت بسیار حائز اهمیت است.

 

مدافعان حرم، محافظان امنیت ملی

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، مجاهدت جوانان مدافع حرم را یکی دیگر از دلایل امنیت کشور دانست و گفت: مدافعان حرم، محافظان حریم آل الله و امنیت ملی کشور هستند، اگر جانفشانی‌های آنان نبود، امروز این امنیت ملی را نداشتیم، باید روحیه مجاهدت تقویت و رزمندگان مدافع حرم گرامی داشته شوند، هر سخن، نوشته و عملی که موجب تضعیف آنان شود، به امنیت ملی ضربه وارد کرده است.

 

وی، شناخت تهدیدات دشمن و رصد پیوسته آنها را برای حفظ امنیت کشور ضروری توصیف و ابراز کرد: نگاه و بررسی مسائل روز و حفظ آمادگی دفاعی در برابر تهدیدات دشمن، یک ضرورت است؛ امروز جریان‌هایی جاهل از طرف استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا جنگی نیابتی را در منطقه ما به راه انداخته اند.

 

حجت الاسلام رئیسی در پایان با یادآوری جنایات و ترورهای منافقین، گفت: روزی جریان منافقین در شرایطی که کشور با جنگ خارجی دست در گریبان بود، تلاش کرد امینت کشور را به مخاطره بیاندازد، 17 هزار نفر از مردم بی‌گناه این کشور که در میان آنان رئیس جمهور و نخست وزیر ملت بودند را به خاک و خون کشید.

 

وی اضافه کرد: بدون تردید، قهرمان ملی این کشور در مبارزه با تروریست امام راحل و عظیم الشأن هستند زیرا خوب شناختند و صحیح عمل کردند، اگر اینچنین نبود، سایه ترور از سر این کشور رخت بر نمی‌بست.

 

گفتنی است، در ابتدای این دیدار، علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارش کاری از این کمیسیون، به تحریم‌های اخیر کنگره آمریکا علیه ملت ایران اشاره و آن را نشانه کینه و دشمنی عمیق حکام آمریکایی علیه ایران اسلامی دانست.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین