کد خبر: 116561193
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » دستگیری ۳۵ ژاپنی در چین به اتهام کلاهبرداری تلفنی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مقامات چینی ۳۵ شهروند ژاپنی را در استان فوجیان در جنوب شرق چین به اتهام دست داشتن در پرونده کلاهبرداری تلفنی بازداشت کرده اند.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو وزارت امور خارجه ژاپن روز چهارشنبه اعلام کرد مقامات چینی 35 شهروند ژاپنی را در استان فوجیان در جنوب شرق چین به اتهام دست داشتن در پرونده کلاهبرداری تلفنی بازداشت کرده اند. 

 

به گزارش خبرگزاری رویترز از توکیو، بازداشت این تعداد در قالب مقابله با پرونده کلاهبردی تلفنی از سالمندان صورت می گیرد. 

 

یک مقام وزارت امور خارجه ژاپن که خواست نامش فاش نشود گفت مقامات محلی چین به سرکنسول ژاپن در گوانگجو در تاریخ سوم ژوئیه گفته اند 35 شهروند ژاپنی به اتهام کلاهبردای بازداشت شده اند. 

 

این مقام ژاپنی از آنجایی که تحقیقات مقامات چینی ادامه دارد از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد. روزنامه تجاری نیکی نیز گزارش داد این شهروندان ژاپنی به دست داشتن در کلاهبرداری تلفنی از ساکنان منطقه چیبا در شرق توکیو متهم هستند. بر اساس گزارش این روزنامه، با توجه به تعداد بالای بازداشتی ها، این می تواند بزرگترین گروه کلاهبردار تلفنی در تاریخ ژاپن باشد که در خاک چین فعالیت می کنند. 

 

بر اساس گزارش این روزنامه، این گروه ها در سال های اخیر برای فرار از دست مقامات پلیس ژاپن، تماس های خود را از خاک چین انجام می دهند. 

 

کلاهبرداری تلفنی که سالمندان را قربانی خود می کند در ژاپن شایع است. در این نوع کلاهبرداری، شخص کلاهبردار با تماس با یک فرد سالمند، خود را فرزند یا نوه وی معرفی می کند و به وی می گوید شدیدا نیاز به پول دارد و از وی می خواهد پولی را به یک حساب بانکی خاص منتقل یا در اختیار یک فرد آشنا یا همکار قرار دهد. 

 

بر اساس گزارش این روزنامه، افراد بازداشت شده اعتراف کرده اند که این تماس های تلفنی را برقرار کرده اند. تصمیم گیری درباره استرداد این افراد به ژاپن نظر مقامات چین بستگی دارد. 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین