کد خبر: 116561198
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » از خاطره گویی سردار قربانی تا مداحی صادق اهنگران/ وقتی یادمان سردار رفیعی افتخاری برای دانشگاه فردوسی مشهد می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مراسم میثاق با سردار رفیعی شب گذشته با حضور مسئولان دانشگاهی، خانواده شهید و مسئولان استانی و کشوری و عموم مردم و دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، مراسم میثاق با سردار ابوالفضل رفیعی شب گذشته با حضور مسئولان دانشگاهی، خانواده شهید، عموم مردم و دانشجویان و مسئولان استانی و کشوری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

 

در ابتدای مراسم محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه فردوسی به عنوان بزرگترین مرکز پژوهشی شرق ایران پا به پا و همراه امت شهید پرور رایحه ایثار و شهادت را در این مکان علمی طنین انداز کرده است.

 

وی افزود: این دانشگاه ۱۴۵ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و ۱۳۵ استاد دانشگاه از خانواده معزز شهدا و ایثارگران، ۳۶۴ نفر از کارکنان این دانشگاه از جانباز و ایثارگران و ۱۴۰۰ نفر از دانشجویان از خانواده شاهد و ایثارگر در این دانشگاه تلاش علمی و پژوهشی دارند.

 

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: امروز افتخار نصیب دانشگاه فردوسی شده است که مزار پاک شهید رفیعی در این دانشگاه قرار گیرد و امیدواریم بتوانیم در این فضای معنوی توفیق بهره گیری از این ظرفیت عظیم را داشته باشیم.

 

گوش به فرمان رهبری بودن توقع خانواده شهدا از مردم است

 

در ادامه فرزند شهید رفیعی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این مراسم گفت: می خواهم فارغ از غم بی پدری از دغدغه خانواده شهدا و اینکه آنها چه توقعی دارند برای شما مطالبی را بیان کنم.

 

وی افزود: خانواده شهدا نه توقع دارند شما مشکلات مالی و مشکلات زندگی آنها را حل کنید نه توقع دارند به آنها احترام بگذارید.


رفیعی تصریح کرد: شما در این مملکت چیزی دارید به نام امنیت که این امنیت مرهون خون پاک شهدا و فداکاری های جانبازان، ایثارگران، آزادگان و شهدای مدافع حرم و خانواده های این عزیزان است.

 

فرزند شهید رفیعی گفت: برای تامین این امنیت این عزیزان به فرماندهی امام خمینی(ره) پا به این عرصه نهادند و در حال حاضر این پرچم به دست مقام معظم رهبری، امام خامنه ای است.

 

وی تصریح کرد: خانواده شهدا از شما توقع دارند فارغ از هر گرایش و سلیقه سیاسی گوش به فرمان رهبری باشید که خیر دنیا و آخرت نصیب شما می شود.


رفیعی بیان داشت: اگر برخلاف فرمان رهبری حرکت کنید بعد از نماز خانواده شهدا شما را نفرین خواهند کرد و در آخرت یقه کسی که پیرو ولایت نبوده را خواهند گرفت.

 

شمشیر ولایت و رزمندگان شیعی زیر گلوی اسرائیل است/ اسرائیل غلطی کند با بیش از ۲۰۰۰ موشک اسرائیل را با خاک یکسان می کنیم


در ادامه سردار مرتضی قربانی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران و همرزم شهید ابوالفضل رفیعی گفت: استان خراسان بزرگ ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است و ابوالفضل رفیعی یکی از افتخارات این نظام از خطه شهید پرور خراسان است و او برای ملت ایران درخشید.

 

وی افزود: برای زندگی خودمان باید از راه و رسم این شهدا بهره ببریم.

 

سردار قربانی با بیان اینکه به دستور محسن رضایی مسئولیت تاسیس لشکر ۵ نصر در خراسان را دریافت کردم، گفت: در این لشکر سرداران بزرگی هم چون سردار قاانی، قالیباف و ابوالفضل رفیعی حضور داشتند.

 

وی در ادامه به رشادت ها و دلاوری های شهید رفیعی در عملیات ها به خصوص علمیات خیبر اشاره کرد و با بیان اینکه در عملیات خیبر با دست خالی و با تعداد نفراتی اندک با لطف ائمه اطهار توانستیم بیش ۵۰۰ عراقی را اسیر کنیم، گفت: اگر در حال حاضر به تکنولوژی پیشرفته ای در ساخت موشک رسیده ایم مرهون تلاش و کوشش و تجربیات هم چون شهید رفیعی هاست.

 

این سردار سپاه پاسداران با بیان اینکه این پست ها و این ریاست ها زودگذر است و عزت دست خداست، گفت: همه شهدای ما دارای عمل صالح و کلام طیب بودند و باید این دو ویژگی چراغ راه دانشجویان باشد.

 

وی گفت: ما باید پیرو ولایت فقیه باشیم و فرامین ایشان را بی چون و چرا عمل و باید این برکت و نعمت را حفظ کنیم.

 

سردار قربانی گفت: در حال حاضر به برکت خون همین شهیدان و پیروی از ولایت فقیه، شمشیر ولایت و رزمندگان شیعی زیر گلوی اسرائیل است که اگر غلطی از او سر بزند با بیش از ۲۰۰۰ موشک در شهرک های زیر زمینی موشکی سپاه اسرائیل را با خاک یکسان می کنیم.

 

وی گفت: می خواستند هشت روز با کمک نیروی نظامی ۱۳ کشور، این کشور و این نظام را ساقط کنند که به برکت خون شهدا و رشادت رزمندگان اسلام بعد هشت سال جنگ هم نتوانستند کاری از پیش ببرند.

 

همرزم شهید رفیعی با انتقاد از تاثیر منفی موبایل بر تاخیر در سن ازدواج جوانان، گفت: در حال حاضر ۱۲ میلیون جوان مجرد داریم که باید با همت شما و واسطه شدن برای ازدواج جوانان این معضل را از بین ببریم.


لازم به ذکر است، در انتهای مراسم صادق اهنگران به خواندن مداحی پرداخت.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین