کد خبر: 116565617
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » کارگروه ملی برای رفع مشکلات خوزستان تشکیل شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نماینده مردم اهواز در مجلس خواستار تشکیل کارگروه ملی برای رفع مشکلات استان خوزستان شد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی امروز چهارشنبه پارلمان پس از قرائت گزارش مربوط به بحران قطعی آب و برق استان خوزستان در صحن مجلس به بیان نقطه نظرات خود پیرامون این گزارش پرداخت.

 

وی به بخشی از ظرفیت‌های استان خوزستان اشاره کرد و گفت: این استان با تولید 80 درصد نفت و گاز و 20 درصد تولید ناخالص ملی از جمله استان‌های مهم کشور محسوب می‌شود.

 

یوسفی اضافه کرد: استان خوزستان قطب پتروشیمی، دارای 600 کیلومتر مرز آبی و خاکی و نیز ظرفیت‌های فراوان دیگری است که از این رو یکی از استان‌های مهم محسوب می‌شود.

 

نماینده مردم اهواز با بیان اینکه خوزستان سد اول دفاعی و امنیتی کشور محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: تمامی فرصت‌های توسعه در خوزستان موجود است که باید برای شکوفایی آنها تلاش کرد.

 

وی در همین زمینه تصریح کرد: خوزستان آیننه تمام نمای آینده ایران در طول تاریخ بوده است.

 

یوسفی به بروز پدیده گرد و خاک در خوزستان اشاره کرد و گفت: قطع آب و برق ریشه در گرد و خاک و گرد و خاک ریشه در محدودیت منابع آب دارد. از این رو بایستی برای مسائل آبی در این استان چاره‌ای اندیشید.

 

نماینده مردم اهواز، عدم انتقال آب کارون را یکی از راه‌های کمک به خوزستان عنوان کرد و گفت: مگر ما چند کارون در کشور داریم که بخواهیم با انتقال آب آن برای ا ستان خوزستان و استان‌های دیگر مشکل ایجاد کنیم.

 

وی، تشکیل کارگروه برای حل مشکل خوزستان، تجدیدنظر در سدسازی و انتقال آب این استان و همچنین برخورد با متخلفان را از جمله موضوعات مهم در این زمینه برشمرد.

 

نماینده مردم اهواز در مجلس از نهادهای امنیتی خواست با لایه‌های قدرت و ثروت که مانع پیشرفت خوزستان شدند برخورد شود.

 

یوسفی همچنین بر لزوم برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز تاکید و خواستار توجه ویژه به حقوق مردم استان خوزستان در این زمینه شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین