کد خبر: 116565621
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » بیش از ۲۵۰۰ اپتومتریست داریم که مستقل کار می کنند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دبیر اجرایی بیستمین کنگره علمی اپتومتری ایران،از برگزاری بزرگترین گردهمایی علمی اپتومتریستهای کشورخبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی بیستمین کنگره اپتومتری ایران، ناصر صادقپور گفت: بیش از ۲۵۰۰ اپتومتریست در کشور داریم که خدمات خود را در دفاتر مستقل اپتومتری و مراکز تخصصی  ارائه می دهند. این گروه با توجه به قوانین موجود گروه های پزشکی می بایست هر ساله اطلاعات تخصصی خود را در زمینه رشته تحصیلی خود به روز نمایند ودر طی 20 سال گذشته ، متولی اصلی برگزاری این گردهمایی ها، دپارتمانهای اپتومتری دانشگاه ها و انجمن های علمی رشته اپتومتری  بوده است و در همین راستا  انجمن علمی با همکاری انجمن صنفی اپتومتری و گروه های آموزشی اپتومتری دانشگاه های کشوردر شهریور ماه سال جاری نسبت به برگزاری سالیانه این کنگره اقدام می نمایند.


این کارشناس ارشد اپتومتری ادامه داد: آشنایی همکاران با آخرین دستاوردها  و پژوهش ها در زمینه علوم بینایی و اپتومتری در داخل و خارج ازکشور، تبادل اطلاعات علمی و تجربیات کلینیکی در کارگاه های جنبی کنگره، آشنایی با جدیدترین دستگاه های تشخیصی و روز دنیا در حیطه معاینات چشمی و اپتومتری، و اطلاع از آخرین مشکلات و تبادل نظر برای حل مشکلات حرفه ای و چالش های ایجاد شده است.


وی در خصوص محورهای تخصصی مورد بحث در کنگره، گفت: با توجه به ابداعات جدید در ساخت انواع لنزهای تماسی یکی از اصلی ترین مباحث، آشنایی با لنزها و روش های تجویز و مزایای آنها نسبت به لنزهای تماسی رایج ارائه شده در مقالات ارسالی است.


صادقپور افزود: مقالات ارائه شده در زمینه آشنایی با دستگاه های تشخیصی و مورد استفاده در فعالیت های پاراکلینیکی از دیگر محورهای کنگره است.


وی ادامه داد: یکی دیگر از سرفصل های مطرح در سخنرانی ها آشنایی همکاران با عدسی های طبی و آفتابی در عینک است، عدسی هایی که برای کاربردهای مختلف طراحی شده اند.

 

دبیر اجرایی کنگره افزود: از مهمترین مشخصه های کنگره امسال پیش بینی حضور فعال همکاران اپتومتریست از سراسر کشور نسبت به سال های گذشته است. مشکلاتی که در زمینه حرفه ای برای همکاران پیش آمده موجب شده که انگیزه آحاد اپتومتریست ها برای از میان برداشتن این موانع پیش از پیش شده و باحضور پرشور بتوانند نسبت به حل آن راهکارهای لازم را با همفکری بررسی نمایند.


صادقپور گفت: از آنجا که رشته اپتومتری همپوشانی کمتری با رشته های دیگر دارد معمولا گروه هدف شرکت کننده در کنگره ،مقاطع  مختلف فارغ التحصیلان اپتومتری را تشکیل می دهند.


وی افزود: تمام تلاش اپتومتریست ها، حضور موثر در نظام سلامت کشور به عنوان مراقبین اولیه بینایی است. در همین راستا همکاران با ارائه خدمات تخصصی ارزان به آحاد جامعه اقدامات در خور تحسینی در سنوات گذشته داشته اند که از جمله شرکت در طرح تشخیص تنبلی چشم است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین