کد خبر: 116578759
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » قاضی آمریکایی اخراج ۱۴۰۰ تبعه عراقی را متوقف کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یک قاضی فدرال اخراج یکهزار و ۴۰۰ تبعه عراقی که طبق سیاست های دولت جدید آمریکا می بایست خاک آمریکا را ترک کنند، متوقف کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، یک قاضی فدرال اخراج یکهزار و 400 تبعه عراقی که طبق سیاست‌های دولت جدید آمریکا می بایست خاک آمریکا را ترک کنند، متوقف کرد.

 

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک قاضی آمریکایی روز سه‌شنبه (دیروز) طی حکمی اعلام کرد که دولت آمریکا می‌تواند حدود 200 مهاجر غیرقانونی عراقی که ماه گذشته دستگیر شده‌اند را از خاک آمریکا اخراج کند.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد، «مارک گلداسمیت» قاضی منطقه‌ای آمریکا اعلام کرد که این اختیار را دارد که به دولت آمریکا دستور دهد که این اتباع عراقی را در کشور آمریکا حفظ کند و پرونده‌های اخراج این اتباع در عین حال در دادگاههای آمریکا مورد بررسی قرار گیرد.

 

بر اساس این گزارش، بسیاری از این اتباع عراقی که دستگیر شده‌اند و تعداد زیادی از آنها در «دیترویت» و برخی نیز در تنسی، نیومکزیکو و کالیفرنیا هستند، مسیحی و از کردهای عراقی هستند.

 

دولت آمریکا در تلاش است تا بیش از یکهزار و 400 نفر از اتباع عراقی در سراسر آمریکا را اخراج کند. این اقدامات بخشی از تلاش‌های دولت ترامپ برای افزایش اجرای سیاست‌های مهاجرتی و همچنین وادار کردن کشورها به پذیرفتن اتباعشان که از آمریکا اخراج شده‌اند، می‌باشد.

 

وزارت دادگستری آمریکا تصریح کرده است که تنها دادگاههای مهاجرتی اجازه تصمیم‌گیری درباره وضعیت شهروندان عراقی را دارند.

 

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا که نمایندگی اتباع عراق را برعهده دارد در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دادگاههای فدرال می‌بایست تضمین کنند که اقدامات دولت آمریکا مطابق با قوانین است».

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین