کد خبر: 116578762
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » برای نهادینه کردن حجاب و عفاف باید از تمامی ظرفیت ها استفاده کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس کمیته عفاف و حجاب با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بیمارستان ها و مراکز درمانی، اظهار کرد: برای نهادینه کردن هر موضوعی در جامعه به ویژه حوزه هایی که ریشه های معرفتی و اعتقادی دارند، باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات استفاده کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، رئیس کمیته عفاف و حجاب و مدیر بیمارستان خاتم‌الانبیاء در هماش ملی حجاب و عفاف که صبح امروز  بیمارستان خاتم‌الانبیاء برگزار شد، با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، اظهار کرد: برای نهادینه کردن هر موضوعی در جامعه به ویژه حوزه‌هایی که ریشه‌های معرفتی و اعتقادی دارند، باید از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات استفاده کرد.

 

مشاور وزیر بهداشت و رییس کمیته عفاف و حجاب افزود: برای نهادینه‌ کردن این فرهنگ باید از برنامه‌های عملی جذاب استفاده کرد تا جوانان و نوجوانان با میل و رغبت قوی به سمت حجاب بروند.

 

رئیس همایش ملی حجاب و عفاف با بیان اینکه در این راه می‌توان از ظرفیت فرهنگی و علمی خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان استفاده کرد، گفت: در این راه ما تلاش خود را انجام داده تا در حد توان خود شرمنده خون شهدا نباشیم.

 

کولیوند عنوان کرد: اصلی‌ترین پیام همایش این است که بتوانیم هرچه بیشتر بحث حجاب و عفاف را در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ترویج دهیم.

 

مشاور وزیر بهداشت بیان کرد: واقعیت این است که ما کلام امام، مقام معظم رهبری یا آیات و احادیث بزرگان دینی را در این حوزه سرلوحه کار خود قرار دهیم، این موضوعی است که پرداختن به آن بسیار ضرورت دارد.

 

وی بیان کرد: این همایش کار بزرگی است ما باید به عنوان متولیان کار بیمارستانی زودتر به این موضوع می‌پرداختیم اما این یک ایراد کاری ما بود.

 

وی یادآور شد: امروزه شاهد روزافزون جوانان به ویژه بانوان در حوزه‌های مختلف پزشکی و درمانی هستیم که عفاف و حجاب در میان آنها می‌تواند الگویی برای سایر مردم باشد.

 

کولیوند افزود: مسئولان نباید از مسأله حجاب و عفاف در جامعه غافل شوند؛ چراکه این امر سبب پیشرفت و ارتقاء می‌شود.

 

وی با بیان اینکه نزدیک شدن به قرآن و درس گرفتن از آموزه‌های قرآنی و استفاده از آنها در انجام وظایف شخصی و اجتماعی می‌تواند جامعه را از آسیب نگه دارد، خاطرنشان کرد: توجه ما به قرآن در بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان خاتم‌الانبیاء به گونه‌ای است که علاوه بر اقامه نمازهای یومیه در مسجد بیمارستان، کلاس‌های آموزشی و روانخوانی و همچنین کلاس‌های تخصصی قرائت برگزار می‌شود.

وی افزود: ما افتخار داریم که در این بیمارستان به جانبازان عزیز و خانواده‌های معظم شهدا خدمت‌دهی داشته و از این ظرفیت فرهنگی و معنوی برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف برای فرهنگ ایرانی، اسلامی بهره‌ می‌گیریم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین