کد خبر: 116578763
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » نظام جدید آموزشی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان از مهر اجرا می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نظام جدید آموزشی حوزه علوم اسلامی در دو مرحله یک ساله و سه ساله تدوین شده و از مهرماه سال جاری به صورت رسمی در تمامی مراکز حوزه در دانشگاه های سراسر کشور اجرا می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنیدبه گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام روح الله حریزاوی گفت : نظام جدید آموزشی حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان پس از تصویب در شورای راهبردی و هیات امناء، از ابتدای سال جدید تحصیلی مراکز آموزش عالی در چهل و شش مرکز حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان در سراسر کشور اجرایی می شود.

 

وی افزود: در نظام جدید تعلیم و تربیت حوزه، دوره عمومی یک ساله برای عموم دانشجویان و اعضای هیات علمی علاقمند به تحصیل معارف اسلامی در سه شاخه «جهاد اکبر» با موضوع اخلاق اسلامی، «رسالت الهی» با موضوع تبیین وظایف دانشجوی مومن انقلابی و «نظام اندیشه اسلامی» با محوریت اندیشه اسلام ناب و شناخت جریان معارض تدوین شده است.

 

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گفت : پس از این دوره آموزشی یک ساله، دوره سه ساله تخصصی براساس شاخه های مختلف علوم انسانی و اسلامی به صورت تخصصی برای معرفت جویان و علاقمندان ارائه خواهد شد.

 

وی افزود: نشست اساتید حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان سراسر کشور نیز با هدف تبیین و تشریح اهداف نظام جدید آموزشی همچنین اهداف آموزشی و پرورشی هر کدام از دروس، در مرداد ماه در تهران برگزار می شود.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین