کد خبر: 116599764
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » ایران باید کشور قوی منطقه باشد/ چگونه با رژیم صهیونیستی و آمریکا رشد کنیم؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان ضمن انتقاد از سخنان منافی قدرت یافتن کشور در منطقه گفت: طبق دستورات و آیات قرآن تنها راه دور شدن دشمنان از ایران دیدن قدرت و قوت ایران است.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

ایمان کارگر، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در مورد اظهارات اخیر روحانی در همایش بین‌المللی گرد و غبار در مبنی بر اینکه بجای قوی‌ترین کشور منطقه شدن باید در پی منطق قوی باشیم، گفت: این صحبت‌های آقای روحانی خواسته یا ناخواسته در جهت نرمالیزه کردن انقلاب قلمداد می‌شود، زیرا در مبانی تفکر امام راحل و بیانات ایشان صریح آمده است که این انقلاب باید جهانی کار کند و مستضعغان را از جهان‌خواران نجات دهد. در منطقه خاورمیانه پایگاه‌های نظامی آمریکای جهانخوار به چه دلیلی حضور دارند؟ رژیم صهیونیستی در خاک فلسطین چه می‌کند؟ آل سعود در عربستان چرا تولید تروریست می‌کند؟ و چرا ترکیه مرزهایش را به روی تروریست‌ها باز نگه داشته است؟ با چنین رژیم‌های سفاکی چگونه می‌شود قوی شد و رشد کرد؟

 

کارگر افزود: متاسفانه باز می‌شنویم که عده‌ای فعالیت نیروهای انقلابی در بیرون مرزها، جنگ‌افروزی عنوان می‌کنند و این بار "به رخ کشیدن قدرت" نامیده می‌شود. ما هم خواستار صلح در منطقه هستیم؛ اما چگونه می‌توان با دشمنی که فقط زبان سلاح را می‌فهمد تعامل کرد؟حال سوال این جاست که آیا ما باید رژیمی مثل سعودی که نهایت آمالش کشتن شیعه و سنی و حاکم کردن تفکر وهابی-تکفیری است را قوی کنیم؟ ‌یا ما باید کشوری مثل ترکیه را که با جنگ طلبی و نیرنگ در پی احیای رویای پوچ امپراطوری عثمانی استف را قوی کنیم؟ و آن را با لشکر کشی‌هایش تنها بگذاریم؟

 


دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان تصریح کرد:آیا ما نباید طبق آیه "وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم وَآخَرينَ مِن دونِهِم لا تَعلَمونَهُمُ اللَّهُ يَعلَمُهُم" همواره در پی افزایش قدرت خود از جمله اقتصادی،علمی، نظامی و به بیان کلی در همه زمینه‌ها باشیم؟مگر نه این است که در صورت عدم حمایت از گروه‌های مقاومت ما اکنون با رژیم صهیونیستی در مرز ها نبرد می‌کردیم؟هیچ عقل سلیمی تعامل با صهیونیست‌های کودک‌کش را نمی‌پذیرد.

 

وی تاکید کرد: چگونه در حالی که قلب راکتور اراک را بتن گرفته و ماهواره را به موزه می‌فرستیم بقیه کشور ها را قوی کنیم؟ اگر با این منطق امنیت کشور به هم بخورد، آیا مدعیان روشنفکری و تعامل پاسخگو خواهند بود؟ در این صورت چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چگونه خود را قوی نکنیم در حالی همه تلاش دشمنان،تضعیف ایران و در پی آن تضعیف محور مقاومت است؟ چگونه می‌توان بدون قوی کردن کشور با ژاندارم آمریکا در منطقه یعنی سعودی‌ها مقابله کرد؟

 


دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان در پایان گفت: در حالی که این رژیم‌های سفاک فقط در صورتی با ما تعامل می‌کنند که از تفکر انقلابی دست برداریم؛ چرا باید چنین حرف‌های از رئیس جمهور و اطرافیان ایشان شنیده شودشود. اگر قرار است تفکری در منطقه تقویت شود آن تفکر امام راحل و  مقاومت در مقابل آمریکا و صهیونیست‌ها است. در نظر داشته باشیم که هزینه سازش بیش از هزینه چالش است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین