کد خبر: 116604020
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » در جهت بهبود قیمت نفت نیاز باشد توافق کاهش نفت را تمدید می کنیم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

«الکساندر نواک» گفت: در صورت نیاز و در جهت بهبود قیمت نفت، تمدید توافق کاهش نفت اوپک و نیز افزایش بیشتر عرضه نفت را در دستور کار خود قرار می دهیم.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، «الکساندر نواک» در مصاحبه ای با شبکه «سی ان بی سی» آمریکا در حاشیه کنگره جهانی انرژی در استانبول ترکیه گفت: اوپک و برخی از کشورهای غیر اوپکی ممکن است به منظور بهبود قیمت نفت توافق کاهش را تمدید یا به کاهش بیشتر نفت روی بیاورند.

 

در همین حال وی گفت: می توانیم توافق کاهش تولید را تمدید کنیم و اگر هم لازم باشد مقدار کاهش تولید را افزایش دهیم یا اینکه برعکس می توانیم به سمت کاهش دوره تمدید و نیز کاهش محدودیت سقف عرضه تولید حرکت کنیم.  

 

البته بیش از این اوپک و برخی از کشورهای غیر اوپکی به رهبری روسیه برای تقویت بهای نفت به کاهش تولید ۱.۸ میلیون بشکه در روز تا ماه مارس ۲۰۱۸ میلادی متعهد شده اند.  

 

این در حالی است افزایش تولید نفت شیل آمریکا همچنان یک مانع بزرگ بر سر راه تلاش های اوپک محسوب می شود.

 

بر اساس تحقیقات انجام شده، برآورد می شود که حجم صادارات نفت آمریکا طی سه سال آینده به ۴ برابر افزایش پیدا کند.

 

 پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ میلادی، صادرات نفت ایالات متحده به ۲.۲۵ میلیون بشکه در روز برسد که بیشتر از میزان صادرات نفت نیجریه و کویت خواهد بود.

 

البته «امین ناصر»  مدیر عامل شرکت آرماکو عربستان دیروز در اظهارنظری گفته بود که به دلیل کاهش چشمگیر سرمایه گذاری و عدم کشف میدان های نفتی جدید متعارف، جهان به سمت کمبود عرضه نفت حرکت خواهد کرد و سرمایه گذاران از سرمایه گذاری های قابل توجه در بخش اکتشاف نفت، توسعه بلند مدت و زیرساخت های مرتبط با آن خودداری می کنند؛ ضمن اینکه افرایش سرمایه گذاری ها در بخش های کوچکی نظیر نفت شیل، نیاز به سرمایه گذاری را کاهش نخواهد داد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین