کد خبر: 118821472
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » سایت های خبری » قاصد نیوز » تولید «تقدیم با احترام» برای تاثیرگذار کردن تذکر لسانی در حوزه حجاب/چه کنیم تا مخاطب جذب محصول فرهنگی ما شود؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

این کتابچه از هرگونه دعوا و درگیری و فحش خوردن و فحش دادن جلوگیری می کند و در حد یک ربع استدلال منطقی به مخاطب ارائه می دهد. همین موضوع رمز موفقیت این اقدام فرهنگی بوده است.

به گزارش چی 24 به نقل از قاصد نیوز:
تولید «تقدیم با احترام» برای تاثیرگذار کردن تذکر لسانی در حوزه حجاب/چه کنیم تا مخاطب جذب محصول فرهنگی ما شود؟

حجت الاسلام عبدالحمید صادقی معاونت تبلیغ موسسه امام سجاد علیه السلام در گفتگو با «قاصدنیوز» با اشاره به محصول فرهنگی جدید این موسسه برای استفاده در امر به معروف‌های لسانی پیرامون مقوله حجاب، گفت: چندی پیش کتابی منتشر کردیم با عنوان «گلپوش، نگاهی نو به حجاب» که به چاپ پانزدهم نیز رسید. بعد از اینکه از این کتاب در شهرهای مختلف استقبال شد و خوانندگانش به سه برابر تعداد تیراژ خود کتاب رسید و تاثیر آن بر خوانندگان را هم به عینه دیدیم، تصمیم گرفتیم برای تذکرات لسانی هم از این کتاب استفاده کنیم و متناسب با آن محصولی تولید کنیم.

 

وی ادامه داد: وقتی که یک خانم، باحجابی نامناسب در انظار تردد می‌کند، ما موظف هستیم که امر به معروف کنیم. اما نقدی که به تذکرهای لسانی هست این بود که در این تذکرات در بهترین حالت هم هیچ استدلالی وجود نداشت و اطلاعات آن خانم بدحجاب هم اصلا افزایش پیدا نمی‌کرد.

 

معاونت تبلیغ موسسه امام سجاد علیه السلام ادامه داد: با خودمان گفتیم چه طور می‌شود این امر به معروف را با استدلال همراه کنیم. در خیابان فرصت صحبت کردن که نیست. بخواهیم کتاب هم هدیه بدهیم به خاطر حجم و هزینه‌اش نه می‌شود و نه فایده دارد. گفتیم یک کتابچه که برگزیده‌ای از نکات پیرامون حجاب است را آماده می‌کنیم تا به فرد مورد نظر هدیه کنیم.

 

حجت‌الاسلام صادقی افزود: برای اینکه افراد این کتابچه را به محض دریافت در خیابان پرت نکنند، جذابیت بصری و محتوایی را اینقدر بالا بردیم تا حداقل در نگاه اول مخاطب جذبش شود. عنوان کتابچه را هم گذاشتیم «تقدیم با احترام». روی جلد هم حرف دل مخاطب را نوشتیم: «بعضی ها که به من می‌رسند می‌گویند خانم حجابت را رعایت کن. آخه به شما چه مربوط، فکر کردید فقط شما مسلمونید؟ من هم مثل شما عاشق خدا هستم اما معتقد به حجابی که شما میگید نیستم و ...» بعد هم مخاطب را ارجاع دادیم به صفحات بعد

 

وی تصریح کرد: ما یک مجموعه مردمی هستیم که این کارها را با هزینه شخصی انجام می‌دهیم به این امید که این کتاب‌ها فروخته شود و هزینه‌ها تامین شود. مجموعه‌های مردمی یا حوزه‌های بسیج نیز بعضا این کتابچه را از ما می‌خرند.

 

معاونت تبلیغ موسسه امام سجاد علیه السلام ادامه داد: متاسفانه اطلاعات مردم در زمینه عفاف حجاب، ضرر بد حجابی، تاثیر حجاب در زندگی، جامعه و زندگی دیگران پایین است. تا وقتی که ما بخواهیم درباره حجاب اطلاعات را بالا نبریم به نتیجه نمی‌رسیم. همایش و راهپیمایی و پوستر چسباندن خوب است و آن را نفی نمی‌کنیم اما اگر آگاهی مردم را بالا نبرد نتیجه بخش نخواهد بود.

 

حجت‌الاسلام صادقی در پایان خاطرنشان کرد: این کتابچه از هرگونه دعوا و درگیری و فحش خوردن و فحش دادن جلوگیری می‌کند و در حد یک ربع استدلال منطقی به مخاطب ارائه می‌دهد. همین موضوع رمز موفقیت این اقدام فرهنگی بوده است.

 

در ادامه تصاویر این کتاب و بخشی از بازخوردهای آن در میان مردم را می‌بینید. برای تهیه این جزوه می‌توانید با شماره همراه 09364209992 تماس حاصل فرمایید.

 

photo_2017-07-15_19-37-59

photo_2017-07-15_19-38-06

 

eegeg

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین