کد خبر: 118823904
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » شرکت های توانمند داخلی جایگزین توتال شوند/ سیاسی کاری نمایندگان مجلس به ضررشان تمام می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم وصنعت ایران با تاکید بر اینکه واگذاری فاز ۱۱ پارس جنوبی به شرکت خیانت کار و بدنام توتال به صلاح کشور نیست، گفت: باید شرکت های توانمند داخلی جایگزین توتال شوند.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

         

مشایخی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو درباره انتقادات نسبت به قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت توتال گفت: با توجه به اینکه فازهای مختلفی از میدان گازی پارس جنوبی توسط شرکت های نفتی ایرانی و متخصصین کشورمان احداث شده اند، ضرورت دارد که فاز ۱۱ این میدان نیز به جای شرکت خیانت کار و بدنام توتال به شرکت های داخلی واگذار شود.


وی با بیان اینکه در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و تولید اشتغال نامگذاری شده دولت هنوز اقدام عملی انجام نداده است، افزود: رویکرد شعاری دولت نسبت به شعار سال موجب شده که در مقام عمل به جای استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی، پای شرکت های بدنامی همچون توتال به میادین نفتی و گازی کشورمان باز شود.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران با اشاره به اینکه غفلت دولت از توانمندی های داخل موجب بیکار شدن شرکت های نفتی و تعدیل نیرو توسط این شرکت ها شده، گفت: با توجه به تحریم های آمریکا هیچ تضمینی وجود ندارد که توتال در نیمه راه مجبور به ترک کشورمان نشود؛ از این رو تن دادن به این قرارداد چیزی جز خسارت محض برای کشورمان ندارد.
 
مشایخی ضمن انتقاد از نمایندگان مجلس به دلیل خارج کردن طرح سه فوریتی توقف قرارداد با توتال بیان کرد: نمایندگان مجلس نمایندگان مردم هستند و با این حال اگر آنها هم بخواهند دچار سیاسی کاری و لابی گری شوند، نه تنها مردم اعتماد خود را نسبت به آنها از دست می دهند، بلکه ضربه سختی نیز از طرف مردم می خورند.
 
وی با تاکید بر اینکه لابی گری نمایندگان در بررسی قرارداد توتال ثمره ای جز خسارت محض برای کشور ندارد، افزود: نمایندگان باید بیدار شوند و به جای مخفی شدن قراردادهایی مانند قرارداد توتال را در کمیسیون های مختلف بررسی کنند و در نهایت اگر با مقاومت دولت مواجه شدند مردم را آگاه کنند؛ اما متاسفانه آنها این جرات را هم ندارند.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه تشکل های دانشجویی از عملکرد مجلس در قبال قرارداد توتال ناراضی هستند، گفت: نمایندگان مجلس به جای اینکه نماینده مردم باشند به نماینده دولت تبدیل شده اند.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین