کد خبر: 118828031
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » شیراز میزبان بیش از ۱۰۰۰ نفر از فعالان قرآنی/ کار در فضای قرآنی دانشگاه، لذت بخش تر و دلنشین تر است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام خبر حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر از فعالان قرآنی وزارت بهداشت در بیست و دومین جشنواره قرآنی این وزارتخانه، از حال و هوای این روزهای حاکم بر این دانشگاه سخن گفت.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، کوروش عزیزی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام خبر حضور بیش از هزار نفر از فعالان قرآنی وزارت بهداشت در بیست و دومین جشنواره قرآنی این وزارتخانه، از حال و هوای این روزهای حاکم بر این دانشگاه سخن گفت.

 

کوروش عزیزی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز که دانشگاه او میزبان بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است، کار و فعالیت در فضای قرآنی را بسیار دلنشین و سرشار از برکت توصیف کرد و گفت: زمانی که فضا و محیط اداری ما حال و هوای قرآنی می‌گیرد، بخودی خود آن محیط تقدس خاص خود را یافته و کسی در چنین محیط مقدسی خطا و معصیت نمی‌کند.

 

وی ادامه داد: حال و هوای قرآنی که در طی چند ماه گذشته و به‌ویژه در این چند هفته اخیر بر دانشگاه علوم پزشکی شیراز مستولی شده چنان حال خوشی را در دل ایجاد می‌کند که گاه از خدا می‌خواهم تا این روزهای خوب و خوش آماده‌سازی و هماهنگی جشنواره قرآن و عترت همچنان ادامه یابد و هر روز و هر دقیقه با دوستان برای آن تلاش بیشتری کنیم.

 

عزیزی اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که این حس و حال قرآنی پس از اتمام جشنواره در دانشگاه علوم پزشکی شیراز باقی مانده و همین قرآنی ماندن دانشگاه یکی از بزرگترین برکات برگزاری این جشنواره بزرگ قرآنی است که انتظار آن را داریم.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدامات انجام شده جهت میزبانی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، توضیح داد: در حال حاضر حدود هشتاد نفر از نیروهای تخصصی این دانشگاه در قالب هفت کمیته مجزا در حال همکاری هستند که هماهنگی‌های لازم میان این کمیته‌ها به‌صورت روزانه زیر نظر بنده و مدیران این کمیته‌ها انجام می‌شود.

 

وی ادامه داد: به لطف خدا و از برکت قرآن، تمامی دست اندرکاران این جشنواره با انرژی مضاعف مشغول به کار و فعالیت هستند و باوجود سنگینی و سختی کار، اثری از خستگی را در بین همکاران نمی‌بینم و آنچه را که روزانه شاهد آن هستم، این است که هر روز و با نزدیکتر شدن به روز افتتاحیه بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت، همکاران انرژی مضاعفی یافته و هر روز با نشاط‌تر از روز قبل کار و تلاش می‌کنند که همان‌طور که اشاره شد همه این‌ها را از برکت قرآن و کلام خداوند می بینم.

 

عزیزی در پاسخ به چرایی انتخاب شیراز به عنوان میزبان بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: شیراز را همه به شعر و شعور می‌شناسند و شعر و شعور پارسی هم همیشه حافظ عزیز را در ذهن مجسم می‌سازد و حافظ نیز خود اقرار دارد که هر چه گفته و هر چه کرده را مدیون کلام و کتاب خداست. از سوی دیگر شیراز از دیرباز مهد دین و دیانت بوده و همان‌گونه که مقام معظم رهبری نیز به زیبایی تعبیر نمودند، سومین حرم اهل بیت در ایران است، از طرف دیگر در دوره های گذشته، دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق شده تا عناوین و رتبه‌های برتری را به خود اختصاص دهد و در همین جشنواره نیز موفق شده‌ایم تا رکورد تمامی ادوار این جشنواره را در میزان مشارکت به دست بیاوریم، پس شاید به نوعی بهترین انتخاب برای میزبانی این دوره از جشنواره، شیراز به عنوان پایتخت فرهنگی ایران اسلامی است.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان، ضمن خوش آمدگویی به همه مهمانان این جشنواره گفت: بر اساس آمارهای رسیده ما در این دوره از جشنواره میزبانی بیش از هزار تن از همکاران و دانشجویان را بر عهده خواهیم داشت و تدارکات لازم برای این میزبانی بزرگ دیده شده و هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد، تنها درخواست من از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور این است که اگر در آمار نیروهای اعزامی آنها تغییری صورت گرفته، حتما و در اسرع وقت این تغییرات را به اطلاع دانشگاه میزبان برسانند.

 

گفتنی است که بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ۲۵ تا ۲۸ تیرماه جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار خواهد شد و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با یک کاروان ۶ نفری در این جشنواره حضور خواهد داشت. 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین