کد خبر: 118832425
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » فراخوان جشنواره فجر آتی به زودی منتشر می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس جشنواره تئاتر فجر گفت: واقعیت امروز در تهران تماشاچی نمایش ها زیاد است اما کسانی که تماشاگران را تامین می کنند کارگردان های تهرانی نیستند همین تعداد قابل توجه تولیدکنندگان کارهای استان ها هستند.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ فرهاد مهندس‌پور در نشست شب گذشته تئاتر استان‌ها طی سخنانی گفت: برای جشنواره فجر ما پیشنهادمان به استان ها این است که یک هیئت انتخاب 15 نفره انتخاب کنند البته این طرح قرار است برای سال آتی اجرا شود.

 

وی درباره این هیئت پانزده نفره گفت: پیشنهاد داریم هیئت انتخاب پانزده نفره شامل سه نویسنده،‌ سه کارگردان، سه طراح صحنه و سه منتقد از اعضای هر انجمن استان در طول سال ایجاد شود و اینها کارهای فجر را هم در نظر داشته باشند.

 

مهندس پور با اشاره به اینکه این طرح برای استقلال بیشتر استان ها پیشنهاد شده گفت: گروه پانزده نفره پیشنهادی حتما باید از بین کسانی انتخاب شوند که در هر استان می‌توانند در طول سال نمایش‌ها را تماشا کنند.

 

وی با اشاره به اینکه فراخوان جشنواره فجر سال آتی تا چند هفته آینده آماده و منتشر می‌شود، گفت: این جشنواره تصمیم دارد از کارهای استانی تنها کارهایی را بپذیرد که کارگردان اول یا دومی باشند، چرا که گروه‌های با سابقه بیشتر ضرورتی برای حضور در این بخش ندارند و آنها همین که می‌توانند اجرای عموم بگیرند از طریق بخش مرور می‌توانند به جشنواره راه یابند.

 

مهندس پور اظهار داشت: واقعیتی که امروز وجود دارد این است که در تهران تماشاچی نمایش‌ها قابل توجه است اما کسانی که تماشاچی‌ها را تأمین می‌کنند کارگردان‌های تهرانی نیستند بلکه مقدار قابل توجه تولید کنندگان از استان‌ها هستند.

 

ی در ادامه گفت: ‌بیش از 80 درصد از این تولید کنندگان نمایش‌ها از طریق جشنواره استانی به فجر راه یافته‌اند و بعد جایگاهی برای خود پیدا کردند اما در طول یک دهه گذشته کمتر شاهدش بوده ایم چرا که دیگر چنین چهره هایی را به تئاتر تهران یا حتی بین الملل معرفی نکرده ایم. به طور مثال پس از افرادی مثل امیررضا کوهستانی چهره درخشان دیگری از استان ها نداشته‌ایم.

 

مهندس پور با پیشنهاد کوچکتر کردن کانال جشنواره استانی به فجر اظهار داشت: دراین صورت می‌توانیم چهره های جدید و درخشان را کشف کنیم و بنا را براین بگذاریم که جشنواره هدفش کشف چهره‌ها و نبوغ تازه است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین