کد خبر: 118836782
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » صادرات بی رویه مواد اولیه علی رغم نیاز صنعت مس انجام می گیرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نماینده مردم کاشان ماجرای صادرات بی رویه مواد اولیه تولیدات صنعت مس به خارج از کشور از سوی دولت را تشریح کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم آران و بیدگل در مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به سوءمدیریت مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در صادرات بی رویه مواد خام محصولات مسی، اظهار داشت: باتوجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال نامیدند، همه وظیفه داریم که به دستور ولی فقیه و اماممان عمل کنیم.

 

وی با تاکید بر لزوم توجه مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت بر نحوه فعالیت های این حوزه، افزود: متاسفانه اخیرا شاهد برخی اتفاقاتی هستیم که برخلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند؛ به طور مثال در حالی که  صنعت داخلی برای تولید کابل های سیمی مسی نیازمند کاتد مس است، می بینیم که مسئولان وزارت صنعت این ماده را به صورت خام به خارج از کشور صادر می کنند.

 

ساداتی نژاد با بیان اینکه این مسئله موجب شده که کارخانه دنیای مس کاشان 50 درصد از کارگرانش را تعدیل کند، یادآور شد: در حالی که بارها این موضوع را به وزیر تذکر داده، نامه ارسال و جلسات حضوری برگزار کرده ایم اما همچنان شاهد بی توجهی آقایان به این موضوع و صادرات کاتد مس به خارج از کشور هستیم. این رویه به نحوی است که حدود 700 تن در هفته کاتد مس به خارج از کشور صادر می گردد.

 

نماینده مردم کاشان با تاکید براینکه این رویه صنعت مس را با مشکل جدی مواجه کرده است، بیان داشت: رویه ای که دولت در پیش گرفته است در جهت خلاف اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی در کشور است؛ ما اشتغال جدید نمی خواهیم در حال حاضر می خواهیم اشتغال موجود حفظ شود.

 

وی در بخش دیگر سخنانش گفت: اتفاق مشابه دیگری که اخیرا شاهد بودیم صادرات مواد اولیه کارخانجات شمش و فولاد به خارج از کشور است؛ در حالی که این کارخانه ها در تامین مواد اولیه برای تولید میلگرد با مشکل مواجه هستند اما دولت آن ها را به خارج از کشور صادر می کند که می توان به کارخانه فولاد کویر آران و بیدگل به عنوان یکی از نمونه های این مسئله اشاره کرد.

 

ساداتی نژاد ادامه داد: در حالی که این کارخانه در اسفند ماه ۹۵ حدود 100 هزار تن میلگرد تولید می کرد امروز این عدد به 45 هزار تن رسیده و این به معنای کاهش بیش از ۵۰ درصدی این محصول است. این موارد موجب شده تا این کارخانه  ۵۰ درصد از کارگران خود که حدود 300 نفر است را اخراج کند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود اینکه مشاهده شده است که نعمت زاده برای تغییر این رویه به مسئولان مجموعه های صنعت فولاد دستور داده است اما باز هم آقایان هیچ اعتنایی به این دستورات نمی کنند. حتی اخیرا با جهانگیری به عنوان رئیس قرارگاه اقتصاد مقاومتی دولت صحبتی در این زمینه داشتیم و بنده این موضوع را در آنجا مطرح کردم تا هرچه سریعتر از این رویه جلوگیری کرده و حل گردد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین