کد خبر: 118836791
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » همان متولی کرسنت، منعقدکننده توتال است/ گذشته سیاه توتال اعتماد آینده را سلب می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نماینده مردم فلاورجان گفت: وزیری که امروز قرارداد توتال را بسته قبلا قرارداد کرسنت را منعقد کرده که اکنون جریمه سنگینی به کشور تحمیل کرده است.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اظهارات نوبخت، سخنگوی دولت مبنی بر آنچه وی انتقادات مطروحه درباره قراردادهای نفتی را «صحبت های بی جا و حرف مفت» نامید، اظهار داشت: رئیس جمهور بارها اعلام کرده که این دولت انتقادپذیر بوده و حتی نقد را موجب پیشرفت تلقی کرده این در حالی است که هر زمان انتقادی نسبت به دولت صورت گرفته یا رئیس جمهور  شخصا به آن ورود کرده یا سخنگوی دولت به منتقدان اهانت کرده است.

وی افزود: طبق اصل 84 قانون اساسی نماینده مجلس می تواند در هر زمینه ای اظهارنظر و هر طرحی را امضا کند؛ در واقع هیچ کجای قانون نیامده که نماینده طرفا باید در یک موضوع مشخص اظهارنظر نماید.

موسوی لارگانی با اشاره به اظهارات کنایه آمیز کواکبیان، نماینده مردم تهران در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس خطاب به نمایندگان منتقد به قرارداد توتال اعلام کرد گویا روحانیون در زمینه نفتی هم تخصص پیدا کرده‌اند. تصریح کرد: بسیاری از نمایندگان مخالف با این قرارداد کارشناس در این زمینه بوده و اطلاعات دقیقی از آن دارند، در بین آنها کسانی این طرح را امضا کردند که بیش از پنج، شش دوره در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند. از سوی دیگر در بین منتقدان‌، تعداد زیادی از کارشناسان متخصص شرکت نفت نیز به این موضوع معترض هستند پس این اعتراض و انتقاد تنها مختص امضاکنندگان این طرح نیست.

نماینده مردم فلاورجان ادامه داد: آقایان از یک طرف به صورت لفظی می گویند انتقاد هیچ اشکالی ندارد اما از سوی دیگر نوبخت چنین اهانتی نسبت به منتقدین توتال می کند. این صحبت ها به هیچ عنوان در شأن فردی که در کسوت سخنگویی دولت و رئیس سازمان برنامه ریزی کشور است، نیست.

 

موسوی لارگانی تاکید کرد: وقتی ما شاهد برخوردهای قبلی این شرکت که متهم به رشوه دادن و نیمه کاره رها کردن قرارداد است، بوده ایم، به چه دلیل باید مجدد با آن قرارداد ببندیم؟! از کجا بدانیم دو سال آینده باز هم چنین برخوردی نکند و یا ادعای خسارت از ما نداشته باشد. از سوی دیگر وزیری که امروز قرارداد توتال را بسته قبلا قرارداد کرسنت را منعقد کرده که اکنون جریمه سنگینی به کشور تحمیل کرده است.

 

وی یادآور شد: علی رغم اینکه قرارگاه خاتم الانبیاء و نیروهای داخلی توانایی انجام این کار را دارد چرا دولت بدون مناقصه و مجددا با همین شرکت قرارداد بست؟چرا باید از درآمد و اشتغالی که ایجاد می شود خارجی ها استفاده ببرند؟ از سوی دیگر دولت می توانست با شرکت خارجی دیگری که خوش نامتر و کارآمدتر از توتال بود قرارداد ببندد.

 

نماینده مردم فلاورجان در پایان با بیان اینکه اینکه از دولتی که وعده های زیادی به مردم داده است انتظار چنین برخوردی را نداریم،خاطرنشان کرد: بحث توهین دولت به منتقدین برای بار اول و دوم نیست و صدها بار شاهد آاین اتفاق بودیم.این در حالی است که اگر این اتفاق نسبت به مسئولین دولتی بیفتد آنهافورا واکنش نشان می دهند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین