کد خبر: 118841187
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » ایران با قدرت باورپذیری مسئله جهان است نه قدرت نظامی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نماینده ولی فقیه در امور دانشگاه های اروپا گفت: ایران مسئله جهان است و موضوع کشور ما برای غرب قدرت نظامی نیست بلکه قدرت باورپذیری می باشد و چنانچه این باورپذیری ضعیف شود به هیچ جایی نمی رسیم.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، حجت الاسلام جواد اژه ای امروز در یازدهمین همایش دانشجویان و اساتید ایرانی خارج از کشور در مشهد در خصوص مسئولیت پذیری و پایداری آن، گفت: دانشجویان ایرانی بعد از اتمام تحصیل خود در خارج از کشور به وطن بازمی گردند و در شکل های مختلف مسئولیت می پذیرند، اما درصد زیادی از این دانشجویان جایگاه ارزشی خود را پیدا نمی کنند چون که باورپذیر نیستند و در صورتی که کلام انسان با باور همراه نباشد راه به جایی نمی برد.

 

وی افزود: چنانچه فرد مسلمانی باورپذیر شد باید مقاومت نیز داشته باشد برخی ها می گویند که به خاطر ایجاد جمهوری اسلامی در ایران است که غربی ها با ما بد شدند در صورتی که این گونه نیست.

 

نماینده ولی فقیه در امور دانشگاه های اروپا در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دانشجویان خارج از کشور در فضایی قرار دارند که قدرت رسانه ای آن در دست آمریکاست، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که جامعه غربی مانند ایران نیست. درست است که قدرت اقتصادی، نظامی و رسانه ای غرب حرف اول را می زند و ما هم کاستی هایی داریم، اما این سوال مطرح می شود که چرا غربی ها برایشان موضوع ایران مهم است.

 

اژه ای تصریح کرد: ایران مسئله جهان است و موضوع کشور ما برای غرب قدرت نظامی نیست بلکه قدرت باورپذیری می باشد و چنانچه این باورپذیری ضعیف شود به هیچ جایی نمی رسیم.

 

وی تاکید کرد: باید نسبت به سهم خود از مسائل و خطاهایمان با طرف مقابل را بفهمیم چون این موضوع به ما در رسیدن به تبادل و تعادل جدی کمک می کند.

 

نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان اروپا با اشاره به اینکه در قرآن خدا را به ربنا الله یعنی مربی نام برده است، گفت: زمانی که به ربنا الله برسیم و خدا را قبول کنیم آن گاه مرحله دوم از مسئولیت ما که مقابله با تهاجمات و توهین هاست شروع می شود. ما باید با تکیه به ربنا الله خود را راستی آزمایی کنیم.

 

اژه ای گفت: در چند سالی که مسئولیت دارم کسی نمی تواند یک برگه علیه من پیدا کند که در آن سفارش کسی را کرده باشم چنانچه کسی برای حل مشکلات اداری خود از من کمک خواسته در برگه او نوشته ام براساس ضوابط به ایشان کمک شود.

 

وی در خصوص رفتارهای نادرست برخی از افراد نسبت به سفارت انگلستان در ایران، متذکر شد: رهبری در سخنان خود این اقدام را نادرست دانستند که اکنون سفارت انگلستان از ایران چهار میلیارد تومان خسارت خواسته است برخی مسائل را کسانی به عنوان مردم خودسر و یا ذوب شده در ولایت فقیه انجام یا بیان می کنند که رهبری از آن خبر ندارد و موقعی که خبردار شوند نسبت به آن واکنش نشان می دهند و می گویند که حمله به سفارت انگلیس کار درستی نبوده است.

 

 

اژه ای بیان کرد: فکر نکنید برخی افراد در جامعه روحیه داعش را ندارند، چنانچه رفتارهای وحشیانه این گروه را مطالعه کنید خواهید فهمید  انسان اگر به ربناالله نرسد در مقابل وسوسه های نفس نمی تواند مقاومت کند؛ بنابراین باید ابتدا خودسازی کنیم و به خدا باور داشته باشیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین