کد خبر: 118841189
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » ۱۸ فلسطینی در یورش نظامیان اشغالگر زخمی شدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

فلسطینیان که در اعتراض به نصب درهای الکترونیکی در ورودی های مسجدالاقصی، نماز عشای خود را در نزدیک باب الاسباط در خارج از مسجدالاقصی اقامه کردند، با یورش نظامیان اشغالگر مواجه شدند.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، در پی یورش نظامیان اشغالگر به فلسطینیان در خارج از مسجد الاقصی، هجده نفر زخمی شدند. فلسطینیان که در اعتراض به نصب درهای الکترونیکی در ورودی های مسجد الاقصی، نماز عشای خود در نزدیک باب الاسباط در خارج از مسجد الاقصی اقامه کردند، با یورش نظامیان اشغالگر مواجه شدند. هلال احمر فلسطین اعلام کرد، سه تن از مصدومان به بیمارستان منتقل و بقیه مصدومان سراپایی معالجه شده اند. نظامیان رژیم اشغالگر همچنین چهار جوان فلسطینی را بازداشت کردند. منابعی در قدس خبر دادند در بخش قدیمی قدس اشغالی نیز میان فسلطینیان و نظامیان اشغالگر درگیری هایی رخ داده است.

 

رژیم صهیونیستی کلیدهای مسجدالاقصی را به اداره اوقاف اسلامی تحویل داد

منابع فلسطینی تاکید کردند مقامات رژیم اشغالگر با تحویل دادن کلیدهای مسجد الاقصی به اداره اوقاف اسلامی، ورود به مسجدالاقصی را از درهای الکترونیکی بلامانع دانستند اما نصب درهای الکترونیکی با مخالفت شدید فلسطینیان مواجه شده است.

 

خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم در گزارشی اعلام کرد، اشغالگران اسرائیلی به تعطیلی مسجدالاقصی پایان و کلیدهای این مسجد را به شرطی که ورود و خروج به مسجدالاقصی از درهای الکترونیکی و پس از  بازرسی دقیق بدنی از طرف کارکنان وابسته به رژیم اشغالگر انجام شود، به اداره اوقاف اسلامی تحویل داده اند اما نصب درهای الکترونیکی با واکنش تند فلسطینیان مواجه شد. مصطفی ابو زهره عضو سازمان عالی اسلامی در فلسطین می گوید:« هرگز هتک حرمت به مسجدالاقصی را نمی پذیریم، این کار هتک حرمت و نقض آزادی عبادی، تدبیری سرکوبگرانه و غیر قابل پذیرش است و نمی توانیم آن را بپذیریم در نتیجه از درهای الکترونیکی وارد مسجد نمی شویم. 

 

خبرنگار العالم ادامه داد، با نصب درهای الکترونیکی ، نمازگزاران از ورود به مسجد الاقصی خودداری کردند چنانچه اداره اوقاف اسلامی نیز تاکید کرد شرایط مسجدالاقصی باید به شرایط قبل از روز جمعه گذشته بازگردد و فلسطینیان برای ورود و خروج به مسجدالاقصی باید آزادی عمل داشته باشند. در شرایطی که مقامات رژیم اشغالگر امیدوارند بتوانند از اقدام مسلحانه روز جمعه گذشته به اندازه کافی بهره برداری کنند و  اهداف تندروانه خود را در داخل مسجدالاقصی محقق سازند، نمازگزاران فلسطینی با تحصن در خارج از مسجدالاقصی مخالفت خود را با تدابیر رژیم اشغالگر و نصب درهای الکترونیکی اعلام کرده اند. 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین