کد خبر: 118845534
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » نمازگزاران فلسطینی از «گِیت های تردد» در ورودی مسجدالاقصی عبور نکردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رژیم صهیونیستی به بهانه تامین امنیت بیشتر اقدام به کارگذاشتن گِیت های کنترل تردد در ورودی مسجدالاقصی کرده است اما فلسطینی ها اعلام کرده اند باید وضعیت به حالت قبل بازگردد و حاضر نیستند از زیر این گیت ها عبور کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، اهالی قدس برای دومین روز متوالی حاضر نشدند با عبور از گِیت‌های کنترل تردد که رژیم صهیونیستی آنها را در ورودی‌های مسجدالاقصی کار گذاشته، وارد این مسجد شوند.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «شهاب» وابسته به حماس، در حالی که نگهبانان مسجدالاقصی حاضر به عبور از زیر گیت‌های تردد نشدند، اهالی قدس هم نماز صبح خود را در اطراف مسجدالاقصی اقامه کردند.

 

در ادامه این گزارش آمده است رژیم اشغالگر با کار گذاشتن این گیت‌ها ، دنبال تحقیر نمازگزاران خلال ورود و خروج از مسجدالاقصی است  و می‌خواهد این پیام را به کشورهای عربی و مسلمان بفرستند که او حاکمیت مطلق بر مسجدالاقصی را بر عهده دارد اما اهالی قدس این را نخواهند پذیرفت تا وضعیت عبور و مرور در مسجدالاقصی به حالت قبل باز گردد.

 

این در حالی است که شهرک‌نشینان صهیونیست دوشنبه (امروز) تحت تدابیر امنیتی وارد مسجدالاقصی شدند و آنرا مورد هتک حرمت قرار دادند.

 

مسجدالاقصی پس از عملیات شهادت‌طلبانه روز جمعه (3 روز پیش) به مدت دو روز بسته بود و دیروز به صورت تدریجی بازگشایی شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین