کد خبر: 118849866
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » در دولت یازدهم به غرب باوری رسیده ایم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نمایند ولی فقیه در سپاه گفت: با کمال تاسف در دولت یازدهم به غرب باوری رسیده ایم؛ یعنی بدون غرب نمی توانیم زندگی کنیم و در برابر جهانی سازی بایستیم.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آیت الله سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در جمع دانش پژوهان بیست و دومین دوره طرح ولایت بسیج دانشجویی که در اردوگاه سیدالشهداء آبعلی در حال برگزاری است، با بیان اینکه از اول انقلاب تا به حال، ما با چالش های مختلفی روبه رو بوده ایم، گفت: در ابتدای انقلاب بین دیدگاه دولت موقت و رئیس دولت آقای بازرگان با امام  خمینی (ره) چالش بود. سپس این چالش در دوره بعدی به بنی صدر منتقل شد.

 

وی با اشاره به اینکه آن زمان بین تفکر امام و تفکر بنی صدر تفاوت ها و اختلافاتی بوجود آمد و بعد این چالش در زمان رهبر معظم انقلاب به کارگزاران و اصلاح طلبان منتقل شد، افزود: وقتی صحبت از امام می شود یعنی مجموعه ای که با امام همراه بودند از جمله مرحوم شهید بهشتی، شهید مطهری و بسیاری از افراد آن روزها، خصوصا رهبر معظم انقلاب و کسانی که با اندیشه امام آمیخته بودند.

 

نمایند ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: در در دوره ی اول دولت احمدی نژاد چالش ها متوقف شد؛ اما در دوره دوم باز هم شاهد بروز چالش ها بودیم و امروز هم به طور ملموس این چالش ها را بین دیدگاه دولت اعتدال و خیلی از افرادی که برای دولت کار می کنند با مبانی و اصول امام و رهبری هستیم.

 

سعیدی با اشاره به اینکه ریشه چالش ها مبنایی و اعتقادی است و برایند آن ساختاری است، افزود: اگر امروز می بینیم که رئیس دولت می گوید ما نمی توانیم در برابر آمریکا بایستیم ظاهرش گفتمانی است ولی ریشه اش اعتقادی است. اگر می گویند که چرا ما با آمریکا طوری صحبت می کنیم که ما را تحریم می کنند این ظاهرش گفتمانی است، اما باطنش اعتقادی و مبنایی است.

 

وی با رجوع به ابتدای انقلاب گفت: بازرگان می گفت جمهوری دموکراتیک اسلامی؛ ولی امام می گفت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد. امام یک نگاه آینده نگر داشت و بازرگان وقتی می گوید جمهوری دموکراتیک اسلامی، یعنی اسلام یک مجموعه اعتقادات است و سیستم ندارد؛ بنابراین اعتقادات را از اسلام و سیستم را از غرب می گیریم. امام معتقد بود که بازرگان اشتباه می کند، چون  اسلام جامعیت دارد. چرا که این سیستم در زمان پیامبر(ص) این اجرا شده و از جایی عاریه گرفته نشده است. در واقع پیامبر (ص) در مدینه ملت سازی و بعد به وسیله همین ملت به سمت مکه رفته و شروع به دولت سازی کردند. و نهایتا امت سازی را انجام دادند.

 

نمایند ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: در ابتدای انقلاب و در زمان بازرگان، اندیشه ای بروز کرد که امام با این اندیشه به مقابله پرداختند سپس این اندیشه در قامت بنی صدر متجلی شد. در دوره کارگزارن نیز این اندیشه تئوریزه شد به گونه ای که مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران می گوید که ما حزب لیبرال مسلمانیم و این همان تئوریزه کردن اندیشه بازرگان است. این اندیشه در بین اصلاح طلبان نیز با حلقه های آیین و کیان نهادینه شد.

 

سعیدی با بیان اینکه این جریانات حرف خود را علنی می زدند و در روزنامه های آن زمان اقدام به توهین نسبت به مقدسات دینی و امام کردند، تصریح کرد: مثلاً می گفتند امام را باید در تاریخ ببینیم، اندیشه امام به تاریخ سپرده شد. می گفتند مشکل ما این است که خدا در جامعه ما زنده است هنوز. تا آنجایی که مردم حساسیت نشان دادند و وارد عرصه شدند و زمینه حاکمیت انقلابیون فراهم شد.

 

وی با اشاره به اینکه دولت نهم و مجلس شورای اسلامی و شورای شهر آن زمان واقعا نقطه امیدی در بین متدینین گستراند، افزود: با کمال تاسف احمدی نژاد نیز در دوره دوم ریاست جمهوری خود به تفکر التقاطی دچارش شد و همین موجب ضربه زدن به اصولگرایان شد. در واقع اگر احمدی نژاد درست عمل می کرد اتفافات 92 به وجود نمی آمد.

 

نمایند ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: سال 92 روحانی از حلقه نیاوران یعنی نئوکارگزاران بر سر کار آمدد. با کمال تاسف در این دوره به غرب باوری رسیده ایم. یعنی بدون غرب نمی توانیم زندگی کنیم. ما نمی توانیم در برابر جهانی سازی بایستیم. الان آن اندیشه ی فردی بازرگان به یک جبهه تبدیل شده و این جبهه ترکیبی از چهار گروه است. بر این اساس گروه اول دولت اصلاحات، گروه دوم مجمع روحانیون، گروه سوم کارگزاران و گروه چهارم نئوکارگزاران و تیم دولت فعلی است.

 

سعیدی با اشاره به ترکیب شرکت کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در دوره های گذشته بیش از 40 در صد آراء رای خود را صندوق های بالای شهر نمی ریختند ولی در این دوره 90 درصد در انتخابات شرکت کردند و حدود 80 درصد به آقای روحانی رای دادند. با این وجود در صندوق های پایین شهر 53 درصد در انتخابات شرکت کردند. و این معنایش این است که درصد بالایی از قشر پایین دچار ناامیدی شده ولی بالاشهر به تاثیرگذاری رای خود پی برده اند.

 

وی با بیان اینکه سوالی که وجود دارد این است که ولایت فقیه مشروعیتش از صندوق رای گرفته شده یا از طرف خداوند است؟ اظهار کرد: روحانی می گوید که علی(ع) هم با رای مردم ولی الله شده و ولایت او هم از رای مردم نشات گرفته است.

 

نمایند ولی فقیه در سپاه پاسداران در پاسخ به اظهارات رئیس جمهور گفت: دو مساله حق حاکمیت و قدرت حاکمیت وجود دارد. حق حاکمیت از سوی خدا و قدرت حاکمیت از سوی مردم است.

 

سعیدی با بیان اینکه سیاسیون آمریکایی نیز می گویند که مشکل ما با ایران این است که رهبر معظم انقلاب نیز از جنس امام خمینی (ره) است، اضافه کرد: مشکلی هم که با امام علی (ع) داشتند این بود که جنس این امام همام نیز از جنس پیامبر (ص) بود.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه سیاست خارجی نیز بین دو گفتمان انقلابی و گفتمان مقابل چالش هایی وجود دارد، تصریح کرد: در زمان تسخیر لانه جاسوسی بازرگان می گوید که ما با آمریکا در حال مذاکره بوده ایم و تصرف لانه جاسوسی تندروی و مقابله با ضوابط بین المللی است، ولی امام گفتند که آمریکا توقع فرمانبری دارد. به همین دلیل تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامیدند. با این وجود این تفاوت ها ریشه مبنایی دارد. یعنی ما باید جلوی آمریکا و اسرائیل بایستیم یا نه و یا از مقاومت حمایت کنیم یا خیر؟!

 

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه در حوزه رقابت فرهنگ نیز بین گفتمان انقلاب و گفتمان مقابل آن نیز چالش وجود دارد، گفت: اگر در دانشگاه و خیابان از پدیده بی حجابی یا بدحجابی رنج می بریم، سوال این است که آیا ما ارزش گرای عملی یا قائل به تسامح و تساهل و اباحه گری هستیم؟! هم امام خمینی (ره) و هم رهبر معظم انقلاب معتقد هستند که احکام الله باید پیاده شود، ولی وقتی رئیس دولت و وزراء اراده تحقق این ارزشها را ندارند به این وضعی که مشاهده می کنیم می رسیم؛ به گونه ای که با نیروی انتظامی نمی توان این مسئله را حل کرد.

 

سعیدی از اقتصاد به عنوان یکی دیگر از حوزه های مورد چالش نام برد و افزود: امام خمینی نه اقتصاد دولتی را قبول داشت و نه اقتصاد آزاد را با این وجود امام معتقد بود که آزادی اقتصادی با پسوند عدالت اجتماعی محقق می شود.

 

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب نیز بر استحکام درون نظام و نگاه به درون تاکید می کنند، افزود: اگر این آقایان به اسلام و انقلاب توجه نمی کنند، حداقل به تجربیات بشر توجه کنند. گاندی با تکیه به درون، هند را به این حد از پیشرفت رساند. حسن هیکل سردبیر وقت روزنامه الاهرام می گوید که ایرانی ها در برابر آمریکا ایستادند و موشک بالستیک ساختند اما چه کنم که در مصر شبها سه میلیون نفر در قبرستانها می خوابند، اکنون مصر در سیطره آمریکاست. ترامپ گفته که من قبل از سفر به عربستان به آنها گفتم که باید صدها میلیارد دلار پول کنار بگذارید. آیا افتضاح تر از این می شود.؟!

 

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه تغییر در اداره کشور، محدود کردن قدرت دفاعی و حرکت به سمت اقتصاد آزاد، انقلابی زدایی و تبعیت گزینشی از ولایت فقیه نیز از اشتراکات موجود در بین تفکرات مقابل گفتمان انقلاب اسلامی است، گفت: خطوط قرمز ما حفظ سوریه در جبهه مقاومت، دفاع از حریم اهل بیت(ع) و حفظ استقلال و تمامیت ارضی سوریه و بشار اسد است .

 

سعیدی با اشاره به تلاش های آمریکا برای سرنگونی حکومت سوریه، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این رابطه بسیار تلاش کردند و اگر امروز ایران نبود سوریه و عراقی وجود نداشتند؛ فرمانده حشد الشعبی نیز از فرمان مرجعیت، جمهوری اسلامی و حشد الشعبی به عنوان سه عامل موثر در بی نصیب ماندن داعش نام برده است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین