کد خبر: 118858486
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » وزارت ارتباطات تسلیم قانون باشد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دادستان کل کشور اعلام کرد فیلتر سایت ها و کانال های تلگرامی از دو طریق دستور قضایی یا تصویب و دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه انجام می شود و افراد نمی توانند با نظر شخصی خود اقدام به چنین کاری کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از دادستانی کل کشور، حجةالاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری اظهار کرد: آنچه از ناحیه معاون قضایی دادستان کل در امور فضای مجازی در خصوص بستن و فیلتر کردن سایت‌ها، شبکه‌ها یا کانال‌های تلگرامی اعلام می‌شود، یا با دستور قضایی است که از سوی ایشان به وزارت ارتباطات اعلام می‌شود یا با دستورو تصویب کارگروه است که هر دو باید انجام شود.

 

دادستان کل کشور افزود: جلسات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هر دو یا سه هفته یک بار به صورت حضوری و یا حسب مورد و برنامه‌ریزی صورت گرفته، به صورت آنلاین برگزار و تصمیمات مربوطه و نظرات همه اعضا در این جلسات اخذ می‌شود.

 

منظری تأکید کرد: وزیر محترم ارتباطات اعلام کرده است معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی نظرات شخصی خود را اعلام می‌کند که قطعاً چنین نیست و حتی یک مورد هم نمی‌توانند ارائه دهند که دستور شخصی آقای خرم‌آبادی بوده است.

 

وی افزود: وزارت ارتباطات وظیفه دارد فضای مجازی را رصد کند و خطراتی را که از این ناحیه متوجه جامعه،جوانان و خانواده‌هاست و دغدغه مقام معظم رهبری هم هست، تبیین و اعلام کند و دستوراتی را که از ناحیه دادستانی کل اعلام می‌شود، عمل کنند.

 

دادستان کل کشور گفت: گله ما از وزارت ارتباطات این است که برخی کانال‌ها و سایت‌هایی را که بر اساس دستور قضایی یا اعلام و تصویب کارگروه باید بسته و فیلتر شوند، نمی‌بندد و مسدود نمی‌کند.

 

وی تصریح کرد: مسئولان این وزارتخانه اعلام کرده‌اند دستورات و منویات مقام معظم رهبری را اجرا می‌کنند در حالی که مقام معظم رهبری چند سالی است که نسبت به ایجاد شبکه ملی در کشور تأکید کرده‌اند. البته اقداماتی شده است اما انتظار این است که تلاش‌ها در این زمینه بیشتر شود چون جامعه را نباید در اختیار کانال‌ها و سایت‌هایی قرار دهیم که از سوی دشمنان تغذیه می‌شود زیرا دارای محتوای ضد اخلاقی، ضد دینی و ضد شرافت انسانی است.

 

منتظری اظهارکرد: امیدواریم با هماهنگی، تعامل و دست به دست هم فضای مجازی را به فضایی سالم و پاک تبدیل کنیم.

 

دادستان کل کشور در پایان گفت: سخن ما با وزارت ارتباطات این است که تسلیم قانون باشد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالصمد خرم‌آبادی اخیراض اعلام کرده دادستانی کل کشور، 8 هزار کانال تلگرامی مجرمانه را شناسایی و حتی برای مسدود شدن برخی کانال‌ها، 40 بار از وزارت ارتباطات درخواست داشته اما اقدامی نشده است.

 

او گفته بود که وزارت ارتباطات تسلیم تصمیم مدیر تلگرام است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین