کد خبر: 118867091
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » نیازمندان ارزان ترین و پاک ترین سهم از تولید کشور را دارند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل کمیته امداد استان البرز با حضور مهندس سید امیرمنصور برقعی ، قائم مقام کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی، مهندس سید امیرمنصور برقعی در این مراسم با اشاره به اینکه در سال گذشته با پرداخت هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای بیش از  ۱۰۰ هزار خانواده فرصت شغلی ایجاد شد گفت: با در نظر گرفتن سرانه متوسط ۱۳ میلیون تومانی تسهیلات برای ایجاد هر شغل در میابیم ، نیازمندان ارزان ترین ، امن ترین و پاک ترین سهم از تولید کشور را دارند .

 

وی با بیان اینکه کمیته امداد هم مانند هر تشکیلاتی مراحل بلوغ را طی کرده  است، گفت : با تعیین هیأت امنای جدید و بازنگری در فعالیت های کمیته امداد در سال ۹۴ ، برخی از روش های کاری و اولویت های خدمت رسانی به نیازمندان تغییر کرده است . 

 

قائم مقام کمیته امداد کاهش اعطای کمک های بلاعوض و افزایش پرداخت تسهیلات قرض الحسنه آسان ، بدون کارمزد و بلندمدت به نیازمندان را از  رویکردهای جدید خدمت رسانی در کمیته امداد برشمرد و گفت: فقر ذاتاً اقتصادی ولی تبعات آن اجتماعی است؛ اگر بخواهیم رویکرد فقر ستیزانه داشته باشیم باید بدانیم ، کار کمیته امداد از تلاقی دو محور اقتصادی و اجتماعی ایجاد می شود .

 

 وی با تاکید بر اینکه مدیران  کمیته امداد  باید در عملکرد خود اساسنامه کمیته امداد و برنامه پنج ساله ششم این نهاد را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند، یادآور شد: تحول در عملکرد، زمانی اتفاق می افتد که از حرکت در جهت ادراک شخصی پرهیز شود تا به واسطه آن بستر شکوفایی استعدادهای نیازمندان فراهم شود. 

 

 برقعی  با تأکید بر ویژگی‌های خاص استان البرز به لحاظ رشد و ترکیب جمعیت، جغرافیا و ظرفیت ویژه تولید و اشتغال، یادآور شد: علی رغم پتانسیل بالای اقتصادی استان و سهم قابل توجه آن در تولید ملی ، وجود برخی آسیب های خاص که به واسطه وجود چهار زندان در البرز بروز یافته است ، نگاه تخصصی در ارائه خدمت به محرومان این منطقه را می طلبد.همچنین استان البرز به جهت قرارگرفتن در زمره استان های برخوردار باید یکی از نقاط سر ریز حمایت به سمت سایر استان های محروم همچون ایلام ، کرمان و سیستان و بلوچستان باشد .

 

شایسته ذکر است ؛ در این مراسم ، طی حکمی از سوی مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد، "محمد محمدی فرد" که پیش از این سوابقی مانند مشاور رئیس نهاد و معاون امور بین الملل کمیته امداد را در کارنامه کاری خود دارد، به عنوان مدیرکل جدید کمیته امداد استان البرز، منصوب و از تلاش‌های علی سالارکیا ، مدیر کل پیشین این نهاد قدردانی شد 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین