کد خبر: 118867096
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » حمل سلاح برای ایجاد خوف در بین مردم حکم اعدام دارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی گفت: حمل صلاح درجهت ایجاد خوف،محاربه فی الارض و توهین به آمرین معروف و ناهیان از منکر جرم است.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

حجت الاسلام حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر، اظهار داشت: ما در مجلس نهم قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر را تصویب کردیم که در آن ابلاغ شده فرماندهان باید برای هر چه بهتر اجرایی شدن این قانون با ائمه محترم جمعه، سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی و نهادهای مرتبط تشکیل جلسه دهند.

 

وی با بیان اینکه طبق آنچه مصوب شده باید از نیروهای بسیجی، بودجه و ضوابط مشخص شده استفاده کرد، افزود: قطعا زمانی که این کار انجام نمی شود خسران به وجود می آید.

 

نوروزی با اشاره به حمل سلاح سرد و ترساندن مردم به وسیله آن، تصریح کرد: حمل سلاح برای اخافه مردم در حکم محاربه و افساد فی الارض محسوب می شود و حکم اعدام دارد.

 

وی در پایان با تاکید به لزوم بهتر اجرایی کردن این قانون از سوی دولت، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آمرین به معروف و ناهیان از منکر از حمایت قانونی برخوردار بوده، پس توهین به آنها جرم خاص خود را دارد و هر کس که این کار را انجام دهد مجرم شناخته می شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین