کد خبر: 118867104
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » شرایط فعلی اقتصادی و صنعتی ایران برای دیگران حکم تهدید دارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مشاور اقتصادی رئیس جمهور در مراسم پنجاهمین سال تاسیس ایدرو گفت :سازمان گسترش می تواند از شرایط فعلی اقتصادی و صنعتی ایران که برای دیگران حکم تهدید دارد برای خود فرصتی تعریف کرده و مسئول بهم رسانی کسب و کارها در ایران باشد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور در مراسم پنجاهمین سالروز تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت :پیشنهاد من به ایدرو این است که نقش خود را بازنگری کند.

 

مسعود نیلی با اشاره به اینکه اگر سازمان گسترش از برخی ماموریت هاکه الان دارد جدا شود فرصت خوبی است که هویت خود را بازنگری کند و بتواند کاری کند که از تله ای که در سال های آینده تله فقر خواهد بود اقتصاد ما را نجات دهد.

 

مشاور اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه بنگاه های ما مشکلی جدی تر از مشکل مالی دارند تصریح کرد: پیشنهاد می کنم ، ایدرو بر روی ۲ ماموریت کار کند،اول بهم رسانی کسب و کار ها یعنی وصل کردن بنگاه های بزرگ و دوم جذب سرمایه گذاری خارجی در جهت ارتقای ساختار بنگاه های ایران.

 

وی با تاکید بر اینکه کوچک شدن تقاضا در بازار داخل می تواند صنعت را هم کوچک کند، گفت : سازمان گسترش می تواند از شرایط فعلی اقتصادی و صنعتی ایران که برای دیگران حکم تهدید دارد برای خود فرصتی تعریف کرده و مسوول بهم رسانی کسب و کارها در ایران باشد و بنگاه های غیر رقابت پذیر تبدیل کند

 

ما احتیاج به یک دوران گذار داریم که بنگاه های ما که بازارشان، بازار امن داخلی بوده تبدیل به بنگاه هایی شوند محصولات شان را به بازار ناامن خارجی صادر کنند که این کار به خودی خود انجام نمی شود.

 

به دنبال بهره گیری از منابع دولتی نیستیم

منصور معظمی در مراسمی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس ایدرو برگزار شد با اشاره به مشکلات سازمان گسترش گفت: امروز امروز سازمان های توسعه ای وارث بدهی شرکت های خود هستند که در این رابطه باید گشایش هایی ایجاد شود.

 

وی افزود: در سال های ۸۰ به بعد سازمان های دولتی به جای خصوصی‌سازی به شبه دولتی ها یا خصولتی ها واگذار شدند.

 

معاون وزیر صنعت با گلایه از محدودیت‌های این سازمان در اجرای وظایف گفت: اجازه دهید که سازمان های توسعه ای بیشتر کار کنند. آنقدر دست و پای ما را نبندید. امروز چیزی که اتفاق می افتد نظارت نیست. به قول یکی نمی شود هم کار کرد هم فحش خورد.

 

وی همچنین گفت: ما نمی خواهیم از منابع دولتی استفاده کنیم اما باید بگویم میلیاردها تومان طلب داریم که امیدواریم به زودی پرداخت شود.

 

معظمی اضافه کرد: از دولت و مجلس می خواهیم در ماموریت های جدید سازمان های توسعه ای که پیشنهاد کردیم همکاری لازم را داشته باشد ما دیگر به سمت ایجاد واحدها نباید برویم بلکه مدل مشارکتی را دنبال می کنیم. در این مدل سهم مدیریتی هم با شرکت های خصوصی است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین