کد خبر: 118871366
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » استقبال از راه اندازی مرکز «دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه»
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل گفت: ابتکار عمل جمعی از نمایندگان پارلمان سوریه در راه اندازی مرکز «دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه و فوعه و کفریا» اقدامی بجا و شایسته است.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو،  راغب حسین الحسین نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران و نماینده مردم فوعه و کفریا در مجلس ملی سوریه با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل دیدار  و گفتگو کرد.

 

امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار موفقیت ها و پیروزی های میدانی و سیاسی اخیر در سوریه  را تبریک گفت .

 

وی مقاومت مردم صبور فوعه و کفریا در مقابله با تروریسم تکفیری را ستود و گفت: ارتکاب جنایات تروریستی علیه مردم سوریه و سکوت برخی کشورها و محافل بین المللی باعث تشویق تروریست ها در منطقه شده است.

 

امیرعبداللهیان در همین زمینه به استفاده از ظرفیت های پارلمانی در جهت حمایت از مردم مظلوم سوریه و از جمله فوعه و کفریا اشاره کرد .

 

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین الملل همچنین ابتکار عمل جمعی از نمایندگان پارلمان سوریه در راه اندازی «مرکز دیده بان جنایت علیه بشریت در سوریه و فوعه و کفریا» را اقدامی بجا و شایسته خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راه حل سیاسی در سوریه ثابت قدم است.

 

راغب حسین الحسین  نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران و نماینده مردم فوعه و کفریا در مجلس ملی سوریه نیز در این دیدار ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در تهران اظهارداشت: رژیم صهیونیستی و برخی از متحدان عربی و غربی آن ، مسبب بحران های موجود در منطقه و محور تروریست در منطقه و دنیا هستند.

 

وی افزود: تلاش ها و اقدامات علیه تضعیف محور مقاومت در هر جای دنیا بی ثمر بوده و نتیجه قطعی و نهایی آن، پیروزی محور مقاومت خواهد بود.

 

نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران ضمن تشریح وضعیت میدانی و سیاسی مردم فوعه و کفریا گفت: قصور سازمان های بین المللی در رساندن کمک های بین المللی،  مردم مظلوم در فوعه و کفریا را در وضعیت نابسامانی قرار داده است.

 

 وی ضمن تجلیل از حمایت های رهبری، دولت و ملت ایران از سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران  نقش مهمی در مبارزه با تروریسم در سوریه  و منطقه داشته و دارد.

 

نایب رییس گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران با اشاره به ظرفیت های موجود استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران و سوریه، حمایت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه مسائل تحصیلی کودکان  و اشتغال مردم مظلوم فوعه و کفریا را خواستار شد.

 

لازم به ذکر است علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و هدیه عباس رییس مجلس سوریه، روسای گروه دوستی پارلمانی دوکشور هستند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین