کد خبر: 118875659
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » تکیه بر نیروی داخلی، نیاز ایران به معاهدات باخت باختی مثل توتال را مرتفع می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

امیرحسام ایزدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد راهکار جلوگیری از بدعهدی مجدد شرکت نفتی فرانسوی توتال را تکیه بر توان داخلی عنوان کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

امیرحسام ایزدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: قراردادهای جدید نفتی از جمله توتال با منافع ملی و سیاست‌های استقلال طلبانه امام خمینی (ره) متفاوت و در تضاد است. توتال یک شرکت فرانسوی معلوم‌الحال است که خیانت‌های زیادی نسبت به ایران داشته متاسفانه دولتمردان با تمدید قراردادها با چنین شرکت‌هایی باعث کنار گذاشته‌شدن نیروهای متخصص داخلی و بیکاری می‌شوند. حداقل چیزی که از این شرکت ها می توان انتظار داشت انتقال تکنولوژی است اما متاسفانه توتال ثابت کرده که بلافاصله با دریافت اطلاعات میادین نفتی ایران و کسب سود خود ایران زیر قرارداد می‌زند و پروژه را ناتمام رها می‌کند. 

 

ایزدی در ادامه افزود چرا دولتمردان باید به دنبال ایجاد سود و سرمایه برای فرانسه‌ای باشند که همیشه عدم صداقت و دشمنی خود را به ایران ثابت کرده است. متاسفانه همین رویکرد در برجام بود که انرژی هسته‌ای ایران را منفعل کرد و استقلال را از حوزه انرژی هسته‌ای از ایران گرفت. پیام همه دانشجویان انقلابی و جهادی به دولتمردان و پشت پرده قرارداد توتال این است که ما حاضر به فعالیت رایگان در تمام میادین نفتی برای پیشرفت کشور هستیم تا سرمایه‌های کشور را به دست دشمن نسپاریم و باید دولتمردان هم بدانند که علم و تکنولوژی این دست فعالیت‌ها در اختیار متخصصان داخلی وجود دارد.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد تاکید کرد دولتمردان واگذاری منافع کشور به دشمن به بهانه انتقال تکنولوژی را بهانه نکنند زیرا که این علوم چیز دست نیافتنی نیست و قرارگاه خاتم الانبیاء همانند این میادین را در فازهای مختلف پارس جنوبی کنترل و در اختیار دولت‌ها قرار داده است لذا آنچه مشهود است پشت پرده‌ای است که در زمینه قراردادهای نفتی به سود دشمن غربی فعالیت می‌کند.

 

وی در پایان افزود مجلس در دو سال اخیر بسیار ضعیف عمل کرده هم در مورد برجام، هم در مورد قراردادهای نفتی IPC. لازم است مجلس ورود تخصصی و جدی به این موضوعات داشته باشد ما امروز شاهدیم برخی نمایندگان با رانت و پیشنهاداتی مسائل مهم کشور را رها می‌کنند در حالیکه باید توسط نمایندگان بررسی شود و چنانچه استادان و متخصصین داخلی در حوزه‌ای وجود داشتند از علم و حضور آنها استفاده شود و یا اگر چنانچه زیرساخت آن حوزه وجود ندارد زیر ساخت‌ها ایجاد شود تا هم جوانان و هم متخصصین داخلی به کار گرفته شوند و از اعتماد بی‌جا به دشمن غربی پرهیز شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین