کد خبر: 118875661
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » تنها تکنولوژی انتقال یافته از غرب به ایران مونتاژ است!/ دولت از مستکبرین چه توقعی دارد؟!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

اسدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: از دوره دولت کارگزاران تاکنون تنها تکنولوژی انتقال یافته به ایران در حد مونتاژ است و دولتمردان ما نمی دانند از علم و جهان توسعه یافته غرب چه می خواهند.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

اسدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در مورد قراردادهای جدید نفتی گفت: در این حوزه مطالبه اصلی شفاف شدن قرارداد توتال است که در پرده‌ای از ابهام به سر می‌برد و این متناقض با تاکیدات مکرر رهبری مبنی بر تصحیح قراردادهای نفتی موسوم به IPC است. تجربه ما از فرانسه تجربه خوبی نیست و اعتماد به فرانسه ممکن است در حوزه نفتی عواقبی همچون برجام را به دنبال داشته باشد ما تجربه یک بار بدعهدی توتال را داریم لذا بی‌گدار به آب‌‌زدن در این حوزه کار بسیار غلطی است. 

 

اسدی افزود جدا از مبحث قرارداد نفتی با شرکت توتال مهم این است که اندیشه‌ای بر سیاستمداران فعلی ما مسلط است که دنبال انتقال تکنولوژی از غرب به ایران هستند اما این تکنولوژی تنها در حد مونتاژ است. اندیشه‌ای که از دولت کارگزاران تا کنون بر کشور سایه افکنده است. در این مدت هیچ کدام از تکنولوژی‌های غربی در ایران بومی‌سازی نشده و تناسب آن با نیازهای کشور در نظر گرفته نشده است لذا چنانچه در این مونتاژکاری‌ها ایران به مشکلی بخورد کسی نمی‌تواند آن را رفع و بهینه کند. 

 

 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان تاکید کرد البته نه اینکه ما نیاز به تکنولوژی نداریم اما مسئولان ما نمی‌دانند از غرب یا فرانسه چه می‌خواهند متاسفانه در آموزش عالی هم همین طور است و نمی‌دانند چه خروجی از علم جهان توسعه یافته می‌خواهند، یک نگاه مکانیکی از غرب که هر جایش را خوب می‌انگارد تصور می‌کند که باید به ایران منتقل کند در حالیکه فرهنگ و هویت ما با غرب و تمدن آمریکایی متفاوت است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین