کد خبر: 118879923
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » بی تفاوتی به حال مسلمانان میانمار تصویر بسیار زشتی از ایران می سازد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دبیر جامعه اسلامی پردیس فارابی دانشگاه تهران از بی تفاوتی دولتمردان و وزارت خارجه ایران نسبت به مسائل مسلمانان مظلوم میانمار انتقاد کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

فدایی، دبیر جامعه اسلامی پردیس فارابی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در مورد کشتار مردم مسلمان و مظلوم میانمار گفت: خداوند در سوره انفال می‌فرماید: «اگر گروهى  به خاطر حفظ دين و آئين شان از شما يارى طلب كنند، بر شما لازم است كه به يارى آنان بشتابيد».

 

فدایی افزود: دنیای امروز نه دنیای گفت‌وگوی تمدن‌هاست نه دنیای مذاکره بلکه  دنیای قبایل وحشی جدید است به سردستگی شیطان بزرگ آمریکا است سازمان های بین‌المللی نیز  خنده‌دارترین فریبی است که استکبار و شیطان بزرگ  برای نیل به اهداف خودشان حربه کرده‌اند و دم از دموکراسی می‌زنند. گویا غیر از خودشان را بشر نمی‌دانند و از این حقوق بشر حق کشته شدن را به مخالفان عقیده خودشان و سایر حقوق را برای خودشان می‌دانند این است معنای آزادی بیان  و دموکراسی از دید این‌ها!!

 

دبیر جامعه اسلامی پردیس فارابی دانشگاه تهران تصریح کرد: در دنیایی که برای احترام به عنوان حقوق طبیعت ساعت‌ها برای نجات یک حیوان تلاش می‌کنند  ولی انگار قتل عام بشر به وحشیانه‌ترین شکل در میانمار برای آنها مثل آب‌خوردن است و نه تنها اهمیتی ندارد بلکه تاریخ نشان می‌دهد همواره در این گونه جنایت‌ها  همیشه ردپایی از آمریکا که مدعی حقوق بشر است  یافت می‌شود! آمریکا در میانمار برای حقوق بشر دخالتی نمی‌کند زیرا حقوق بشر تا زمانی برای آنها معنا دارد که در راستای منافع خودشان باشد  و چه چیزی برای آنها بهتر از حذف عقیده مخالف خودشان که همان معنای دموکراسی آمریکایی است !!!!

 

وی تاکید کرد: اسلام یک ایدئولوژی  فراسرزمینی است و هرگز نمی‌توان آن را در مرز خاصی و برای ملت خاصی متصور شد  از همان ابتدا در انقلاب اسلامی ایران نیز این انقلاب محصور در یک کشور خاص به نام ایران نبود؛ بلکه انقلابی برای امت اسلامی بود نه  فقط مردم ایران که کمک به مظلومان جهان از اهداف والای انقلاب بود و هرگز از کلام امام خمینی (ره) جا نمی‌افتاد. بازتاب این عقیده در جای جای قانون اساسی ایران قابل مشاهده است  که اصل ۱۱ قانون اساسی می‌گوید : به حكم آيه كريمه «ان هذه امتكم امه واحده و انا ربكم فاعبدون» همه مسلمانان يك امتند و دولت جمهوري اسلامي ايران موظف است سياست كلي خود را بر پايه ائتلاف و اتحاد ملل اسلامي قرار دهد و كوشش پيگير به عمل آورد تا وحدت سياسي، اقتصادي و فرهنگي جهان اسلام را تحقق بخشد.

 

دبیر جامعه اسلامی پردیس فارابی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: وزارت خارجه نیز ابزاری برای نیل به اهداف جهانی انقلاب و صدور آن  می‌باشد،  فلذا با این مقدمه باید توجه کرد که هرگاه  دیدیم جمهوری اسلامی و وزارت خارجه ما  از احقاق حق از مظلومان جهان و امت اسلام غافل مانده است و گرایش به لبخند با کشور های غربی پیدا کرده است قطعا خلاف اهداف انقلاب و حتی خلاف قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عمل کرده است و نشانی از حذف انقلابی‌گری از این نهاد می‌باشد.

 

وی در پایان گفت: حال مشاهده می‌کنیم وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برخلاف اهداف مشخصه انقلاب از حمایت از مردم میانمار در مقابل استکبارخودداری می‌کند، آیا دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم متن قانون اساسی ایران مبتنی بر دستور قرآن نیست؟ این برای کشور مستقل از غرب و شرق ایران اسلامی بسیار تصویر زشتی است که خود را از مناسبات ملت‌های مظلوم کنار بکشاند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین