کد خبر: 118879927
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 تير 1396
خانه » خبر گزاری ها » دانشجو » چرا باید منابع نفتی کشور در اختیار شرکت بد عهد و اهل رشوه توتال قرار گیرد؟!۱
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه قم طی بیانیه ای نسبت به عقد قرار داد دولت با شرکت نفتی فرانسوی بد عهد و اهل رشوه توتال انتقاد کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از دانشجو:

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه قم طی بیانیه‌ای با عنوان توتال، کابوس سرمایه‌های نفتی، به امضا کنندگان این قرارداد هشدار داد.

 

در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است:

 

 چرا باید آغوش دولت ایران برای پذیرفتن شرکتی باز باشد که در حضور پیشینش در ایران، همین فاز از پارس جنوبی را به مدت یازده سال معطل نگه داشت و حتی سابقه فساد اقتصادی و پرداخت رشوه نیز در کارنامه او ثبت شده است؟

 


چه تضمینی وجود دارد که شرکت توتال تکنولوژی پیشرفته خود را برای مخازن ایران به کار بندد و به ضریب برداشت بالای ۵۰ درصد دست یابد؟ آیا بهتر نبود برای قرارداد با این شرکت بدسابقه ابتدا یک دوره پنج ساله برای اطمینان یافتن از استفاده توتال از بهترین تکنولوژوی دنیاپیش بینی می‌شد و سپس در صورت پایبندی به این موضوع، قرار داد برای ۲۰ سال آینده معتبر به حساب می‌آمد؟

 


نکته مهم و اساسی دیگر در این قرارداد محرمانه، که هیچ دلیل علمی و دقیقی بر محرمانه بودن آن  وجود ندارد، این است که بر اساس این قرارداد ایران اگر به هردلیلی، ازجمله تحریم‌های اعمال شده، تولید مخازن را کاهش دهد، باید معادل کارمزد معین را به طرف خارجی بپردازد و این در حالی است که شرکت توتال علنا اذعان می‌کند به تحریم‌های وضع شده توسط امریکا پایبند خواهد بود!

 

 

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین